20 Ağustos 2019 Salı
“Ruhsat konusunda çözüm bekliyoruz”

“Ruhsat konusunda çözüm bekliyoruz”

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, Gaziantep Oduncular Sitesinde oduncu ve kömürcü esnafı dışında esnafların iş yeri açma ruhsatlarının olmadığını belirtti.

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, Gaziantep Oduncular Sitesinde oduncu ve kömürcü esnafı dışında esnafların iş yeri açma ruhsatlarının olmadığını belirterek, “Gaziantep Oduncular sitesinde oduncu ve kömürcü esnafı dışında esnafların iş yeri açma ruhsatları yok. Bunu yetkililere bildirdik. Bu konuda yetkililerden çözüm bekliyoruz. Ruhsatsız çalıştığı zaman vergiye tabi tutamıyoruz. Biz bunu yasallaştırmak istiyoruz” dedi.Gaziantep Oduncular Sitesinde 6 aydan beri temizlenmediğini de belirten Keklik, yetkililere biran önce site içerisini temizleme çağrısında bulunarak, “Sitenin içerisinde çok ciddi bir kirlilik var Ama 6 aydan beri sitemize bir temizlik ekibi girmedi. Yaklaşık 6 aydan beri belediyeye sürekli buranın kirlilik oranını bildirdik. Bunun yanı sıra yazılı dilekçeler de gönderdik. Belediyeler sitelerin temizliğine çok ilgi göstermiyorlar. Gerekli görüşmeleri yaptık. En kısa sürede gelip site içerisini temizleyeceklerini söylüyorlar. Biz de bekliyoruz” dedi.

SİTENİN İÇERİSİ 6 AYDAN BERİ TEMİZLENMİYOR

Gaziantep Oduncular Sitesinde 6 aydan beri temizlenmediğini belirten Keklik, yetkililere biran önce site içerisini temizleme çağrısında bulunarak, “Sitenin içerisinde çok ciddi bir kirlilik var. Sanayi sitesinde ister istemez kirlilik var ama yaklaşık 6 aydan beri belediyeye sürekli buranın kirlilik oranını bildirdik. Bunun yanı sıra yazılı dilekçeler de gönderdik. Ama 6 aydan beri sitemize bir temizlik ekibi girmedi. Belediyeler sitelerin temizliğine çok ilgi göstermiyorlar. Gerekli görüşmeleri yaptık. En kısa sürede gelip site içerisini temizleyeceklerini söylüyorlar. Biz de bekliyoruz” dedi.

BİRÇOK ESNAFLARIN İŞ YERİ AÇMA RUHSATLARI YOK

Gaziantep Oduncular Sitesinde oduncu ve kömürcü esnafı dışında esnafların iş yeri açma ruhsatlarının olmadığını belirten Keklik, “Gaziantep Oduncular sitesi GATEM bölgesinin en eski sitelerinden birisidir. Şuana kadar burada oduncu ve kömürcü esnafı dışında esnafların iş yeri açma ruhsatları yok. Bunu yetkililere bildirdik. Bu konuda yetkililerden çözüm bekliyoruz. Oduncu ve kömürcü dışındaki esnaf ruhsatsız çalışıyor. Ruhsatsız çalıştığı zaman vergiye tabi tutamıyoruz. Biz bunu yasallaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

BAHRİ UÇAR

11.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz