20 Ağustos 2019 Salı
Seçkin Koleji’nde Tasarım Atölyesi etkinlikleri

Seçkin Koleji’nde Tasarım Atölyesi etkinlikleri

Özel Seçkin Kolejinde öğrenciler, hafta sonu tasarım atölyelerinde buluşuyor.

Tasarım atölyeleri robotik, basketbol, resim, müzik, satranç ve İngilizce alanlarından oluşuyor.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz atölye çalışmalarıyla ilgili verdiği bilgide hedeflerinden bahsetti:

Robotik Atölyesi: Zihinsel üretkenliğin ve motor becerilerin gelişmesini, küçüklerin büyük hayallerinin burada filizlenmesini hedefliyoruz.

Resim Atölyesi: Öğrencilerimizin soyut düşüncelerini somuta dönüştürerek öğrencilerimizi sanatın estetiğiyle buluşturuyoruz.

Müzik Atölyesi: Öğrencilerimize yetenekleri doğrultusunda müzik enstrümanları kullanmayı öğretiyoruz.

Satranç Atölyesi: Geleceğin yöneticileri olan öğrencilerin stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerilerine katkı sağlanmakta, stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerileri ile bileşenleri doğru ilişkilendirebilmek ve sonuca ulaşmak için günlük faaliyetlerinin her adımında kullanabilecekleri bir bakış açısı kazandırılmaktadır.

Basketbol Atölyesi: Spora ve basketbola özgü hareket yetkinliklerini, fiziksel ve psikolojik uyumlarını ve spor bilgilerini geliştirmeyi ve yaşam becerileri olarak isimlendirilen öz yönetim, sosyal ve düşünme becerilerini, antrenman düzeni içerisinde performansa yönelik çalışmalarla adım adım geliştirmeyi amaçlamaktayız.

İngilizce Atölyesi: :”Yaparak yaşayarak öğrenme modeli ile çocukların ilk aşama olarak kendilerini rahatça ifade etmelerini ve kendilerine olan özgüvenlerinin gelişmesini destekleyerek, yılsonunda istenilen düzeyde İngilizce konuşabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

BÜLTEN

12.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz