20 Eylül 2018 Perşembe
Yeşilvadi’ye yeni gezi trenleri

Yeşilvadi’ye yeni gezi trenleri

Türkiye’nin en büyük Parkı olan Yeşil Vadi Parkı’nı vatandaşların daha rahat geze bilmeleri için dört tane daha gezi treni alındı.

Şahinbey Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 1 milyon 700 bin metrekarelik alan ile Türkiye’nin en büyük parkı olma özelliği taşıyan Yeşilvadi Parkı’nı ziyaret eden vatandaşların daha rahat gezmelerini sağlamak için 4 yeni gezi treni alındı.

İçerisinde 7’den 77’ye kadar herkese hitap eden faaliyetlerin bulunduğu Yeşilvadi Parkı’nı çok büyük olduğu için tamamen gezemeyen vatandaşlar. Parkın her iki başlangıç noktasından hareket eden gezi trenlerine binerek 6,5 kilometre uzunluğunda olan parkın tamamını gezme fırsatı bulacak.

PARKIMIZI GELİŞTİRİYORUZ

Yeşilvadi Parkına alınan yeni trenleri inceleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi Parkı’nı her gün biraz daha geliştirdiklerini belirterek, “Parkımızın uzunluğu yaklaşık 6,5 kilometre. Bir uçtan bir uca vatandaşlarımızın gidip gelmesi 13 km ve çok zor ve yorucu bir yürüyüş oluyor. Bu nedenle parkımıza 4 tane gezi treni daha satın aldık. Bu gezi trenleri hem güvenlik tarafından, hem hareket kabiliyeti bakımından, hem de yolcu kapasitesi bakımından oldukça yüksek. Son derece donanımlı, modern, dayanıklı rampa dahi çok rahat çıkabilen özelliğe sahip bu iş için özel üretilmiş. İki trenimiz geldi ve ilk yolcuları da öğrencilerimiz oldu. Böylelikle parkımız yeni dikilen ağaçlarımızla, trenlerimizle, adrenalin parkımıza gelecek olan yeni kulemiz ve dönme dolaplarımızla birlikte parkımız bahar ayıyla birlikte muhteşem olacaktır. Akın akın hem Gaziantep’ten, hem Türkiye’den belki de Avrupa’dan insanlar gelecek ve Gaziantep’imiz bir turizm merkezi haline gelecektir” dedi.  AHMET YAVUZ

20.01.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz