Referans Gazetesi

SANKO Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

SANKO Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) ilk mezunlarını verdi. Ameliyathane Hizmetleri Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı, Anestezi Programı ile İlk ve Acil Yardım Programını başarıyla tamamlayan 167 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

  • 28 Haziran 2022
  • İHA

SANKO Üniversitesi’nde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinden mezun olan öğrencilerin mezuniyet mutluluğu yaşandı.


Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile SANKO Holding Onursal Başkanı Zeki Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, gönderdikleri mesajla duygularını paylaştı. Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Yetkin hekim ve sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla sosyal sorumluluk anlayışı ile kurduğumuz SANKO Üniversitesi’nin mezuniyet törenleri bizler için gurur vesilesidir” dedi.


Öğrencilere, akademisyenlere ve velilere teşekkür eden Konukoğlu, “Mezunlarımızı kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu gelecek dilerim” diye konuştu. Onursal Başkan Zeki Konukoğlu ise SANKO Üniversitesi’nin mezuniyet törenlerinin öğrenciler, hocalar ve veliler için olduğu kadar kendileri açısından da mutluluk vesilesi olduğunu vurgulayarak, “Her diploma takdim edilen öğrencimiz amacımıza ulaşmanın gurur tablosudur. Sevgili gençler, sağlıklı ve mutlu günlerinizde meslek hayatınızda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.


“SANKO Üniversitesi, SANKO Okulları ile ilk adımını attığımız eğitim ve SANKO Hastanesi ile sağlık alanında çıktığımız yolda gurur projemizdir” diyen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise mesajında şunları kaydetti:


“Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesinden mezun olan öğrencilerimizi, hocalarımızı ve velilerimizi kutluyorum. Bizleri onurlandırdınız, Allah başarınızı daim, yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.”
Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı, yaptığı konuşmada, insanlığa hizmet felsefesi ve bilimin rehberliğinde çıktıkları yolda, SANKO Ailesinin desteği ve verilen emekler sayesinde üniversitenin göz bebeği olan öğrenciler ile bugünlere geldiklerini kaydetti.


“Sevgili öğrencilerim, verdiğiniz onca emek sayesinde layıkıyla hak ettiğiniz mezuniyetiniz sonrası, yeni bir yolculuğa adım atıyorsunuz” diyen Prof. Dağlı, konuşmasında şöyle devam etti: “Unutmayın ki başarılı olmak için, öncelikle hedeflerinizi doğru belirlemelisiniz. Bu hedeflere ilerlerken alanında başarılı insanlar ile onların öykülerini keşfedin ve örnek alın, yolunuza katkı sunmalarına izin verin.


Emin olun, hayatın her köşesinde, yaşınız ne olursa olsun, farklı bir deneyim ve öğrenme süreciyle karşılaşacaksınız. Üniversite eğitiminiz boyunca elde ettiğiniz profesyonel bakış açısı, hayata karşı duruşunuzu daha umutlu ve özgüvenli kılacaktır. Bu çerçevede, işinizin odağında yer alan insana yönelik tüm çalışmalarınızı saygın ama bir o kadar da fedakârlık isteyen bir görev olarak üstleneceksiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki, gelecekle ilgili bildiğimiz tek şey, bugünden farklı olacağıdır. Bilginin hızla yenilendiği bu çağda, hedeflerinize ulaşabilmek ve insana her durumda faydalı olabilmek için, köklerinize sıkıca bağlı kalmak şartıyla, kendinizi sürekli geliştirmek ve yeniliklere uyum sağlamak önceliğiniz olmalıdır. Başarınızın en büyük göstergesi, insana sunduğunuz fayda ile derecelendirilecektir.”


Prof. Dr. Dağlı, “Sizi bekleyen heyecan verici bu yolculukta her daim mutluluk, heyecan ve başarılar yaşamanızı temenni ederim. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin sevgili çocuklarım” diyerek temennisini dile getirdi.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram ise enstitünün sağlık bilimleri alanında lisans eğitimi almış öğrencilere yüksek lisans ve doktora yapma olanağı sunarak akademisyen olma yolunu açtığını anımsatarak, alanında deneyimli, ülkenin sağlık sorunlarını yakından tanıyan, çözüme ortak olacak sağlık profesyonelleri ve araştırmacılar yetiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Türkiye’deki vakıf üniversitelerinde ilk ve tek olan “Biyoistatistik Doktora” programının bu alanda öğretim üyesi yetiştirdiğine değinen Prof. Dr. Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yükseköğretim Kurulu tarafından Enstitümüzde Beslenme ve Diyetetik ile Tıbbi Biyokimya Yüksek Lisans programlarının açılması kabul edilmiştir. Bu programlara 2022-2023 eğitim yılında öğrenci alımına başlayacaklar. Değerli öğrenciler, eğitim yaşam boyu devam eden çetin bir süreç. Sizler, şu anda bu zorlu yolculuğun birinci etabı olan lisans eğitimini ve ikinci etabı olan yüksek lisans eğitimini tamamlamış bulunuyorsunuz. Hepinizi bugüne kadar göstermiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı yürekten kutluyorum. Burada hocalarınız olarak bizler, Üniversitemizin güçlü eğitim kadrosu ile sizleri ülkemizi sağlık alanında ileriye taşıyacak iyi ve nitelikli birer sağlık çalışanı olarak yetiştirmek için çaba gösterdik. Hepinize bugünden sonraki hayatınızda sağlık ve başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Pasinlioğlu ise konuşmasında SANKO Üniversitesi’nin 2013 yılında kurulduğunu ve fakültenin bu yıl 5’inci mezunlarını verdiğini bildirdi. “Fakültemizde 518 öğrencimiz eğitimine devam ediyor. Bu yıl üç bölümümüzden toplam 101 öğrencimiz mezun oluyor” ifadelerine yer verdi.


Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün geçen yıl ulusal düzeyde akreditasyonlar aldığını, Hemşirelik Bölümünün ise bu yöndeki çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü anlatan Prof. Dr. Pasinlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Öğrencilerimizin eğitiminde desteklerini esirgemeyen mütevelli heyet başkanımıza ve mütevelli heyet üyelerine, üniversitemiz üst yönetimine öncelikle teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin eğitimine katkıları olan tüm akademik ve idari çalışma arkadaşlarıma, üniversitemiz dışından gelerek eğitimimize katkı veren hocalarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca, SANKO farkına güvenerek çocuklarını bize emanet eden tüm velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarının mezuniyetinden dolayı onları yürekten kutluyorum. Bugün aramızda bulunan ve bu özel günümüzde heyecanımıza ortak olan bu salondaki herkese çok teşekkür ediyorum.”


Prof. Dr. Pasinlioğlu, dört yıl boyunca emek verip mezun olmanın heyecan ve gururunu yaşayan öğrencilerine ise şöyle seslendi: “Sevgili öğrencilerim! Dört yıl boyunca verdiğiniz emeğin karşılığını, bugün mezun olarak alıyorsunuz. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum. Mesleki ve özel hayatınızda nice başarılar ve mutluluklar diliyorum. SANKO’lu olmanın farkıyla hep bir adım önde olmanızı ve dokunduğunuz hayatlara ışık tutmanızı diliyorum. Güle güle sevgili öğrencilerimiz. Yolunuz açık olsun.”

Bölüm birincisi öğrenciler duygularını paylaştı


Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü birincilikle tamamlama başarısı gösteren Esma Nur Demircan, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Değerli hocalarımızın bizlere verdiği emeklere paha biçilemez. Teorik bilgilerimizi klinik deneyimleriyle taçlandıran ve bunları bize ilmek ilmek işleyen, derslerin yanı sıra problemlerimize kulak veren ve bizimle bunları çözmeye çalışan çok kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ederiz. Kanatları altında olduğumuz, onların emekleriyle bugünlere geldiğimiz hocalarımızın önderliğinde mesleğimizi yapmaktan onur ve gurur duyacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir, biz de bu bilinç ile hastalarımızın arasında ayrım yapmadan insanlığa hizmet etmeye devam edeceğiz. Hepimizin mezuniyeti kutlu olsun. Yolumuz bilimin ışığı ile aydınlansın.”

Beslenme ve Diyetetik Bölüm birincisi Nuriye Açıkgöz ise konuşmasında, zorlu ama bir o kadar da eğlenceli geçen üniversite hayatının sonuna geldiklerini belirterek, “Her son yeni bir başlangıçtır. Bu başlangıçta bize her zaman öncü olan değerli SANKO Ailesine, kıymetli hocalarımıza, beni her zaman destekleyen başaracağıma inanan biricik aileme sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hemşirelik bölümünden birincilikle mezun olan Ayşe Erişgin de dört yıllık öğrenim hayatı boyunca deneyimlediği ve kazandığı tecrübelerini artık hayatına aktaracağına ve mesleğinin kendisine verdiği sorumluluk ve ahlak bilinci doğrultusunda ilerleyerek mesleğini hak ettiği konuma getirmek için çaba sarf edeceğini vurgulayarak, eğitim süresince emeği geçen hocalarına, ailesine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine öğrenci velisi olan Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya, SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri Ali Konukoğlu ile İhsan Akyol, SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, SANKO Holding Mali Koordinatörü Tekin Alpay, SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, Sani Konukoğlu Vakfı Genel Sekreteri Naci Boran, SANKO okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Tören, bölüm başkanlarının mezun öğrencilere meslek andını okutmasının ardından öğrencilerin kep atması ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


Captcha işaretlenmemiş.
Diğer Haberler
SANKO Okulları’nın YKS başarısı
SANKO Okulları’nın YKS başarısı
GAÜN öğrencilerinin yaptığı araç yoğun ilgi gördü
GAÜN öğrencilerinin yaptığı araç yoğun ilgi gördü
SANKO Üniversitesi’nde yüzde 99 doluluk sağlandı
SANKO Üniversitesi’nde yüzde 99 doluluk sağlandı
YKS'ye yeniden hazırlanacaklara uzmanından tavsiyeler
YKS'ye yeniden hazırlanacaklara uzmanından tavsiyeler
81 ile barınma genelgesi gönderildi
81 ile barınma genelgesi gönderildi
Öğretmenlik sınavla test edilecek bir meslek değildir
Öğretmenlik sınavla test edilecek bir meslek değildir
DGS sonuçları açıklandı
DGS sonuçları açıklandı
ÖSYM, KPSS sınav merkezi güncelleme tarihini açıkladı
ÖSYM, KPSS sınav merkezi güncelleme tarihini açıkladı
Şahinbey’den Gaziantep’e dev kütüphane
Şahinbey’den Gaziantep’e dev kütüphane
Büyükşehir’den 70 bin öğrenciye destek
Büyükşehir’den 70 bin öğrenciye destek
KPSS tarihleri açıklandı
KPSS tarihleri açıklandı
GAÜN “Çocuklar Kampüste” etkinliğine ev sahipliği yapıyor
GAÜN “Çocuklar Kampüste” etkinliğine ev sahipliği yapıyor
Fadıloğlu, çalışmaları yerinde inceledi
Fadıloğlu, çalışmaları yerinde inceledi
GAÜN Türkiye’nin en iyi 13. üniversitesi seçildi
GAÜN Türkiye’nin en iyi 13. üniversitesi seçildi
Şahin’den okula başlayacak öğrenci ve velilerine müjdeli haber
Şahin’den okula başlayacak öğrenci ve velilerine müjdeli haber
GAÜN’de gerçeği aratmayan yangın tatbikatı
GAÜN’de gerçeği aratmayan yangın tatbikatı
SANKO Üniversitesi memnuniyet sıralamasında üst sıralarda yer aldı
SANKO Üniversitesi memnuniyet sıralamasında üst sıralarda yer aldı
MEB’den yeni eğitim yılı öncesi önemli değişiklik!
MEB’den yeni eğitim yılı öncesi önemli değişiklik!
GAÜN ile Kızılay arasında önemli protokol
GAÜN ile Kızılay arasında önemli protokol
SANKO Üniversitesi sıfır atık belgesi aldı
SANKO Üniversitesi sıfır atık belgesi aldı
Başkan Fadıloğlu, “Başarılı öğrencileri ödüllendirdi”
Başkan Fadıloğlu, “Başarılı öğrencileri ödüllendirdi”
KPSS ile ilgili son karar çıktı
KPSS ile ilgili son karar çıktı
KPSS ön lisans başvuruları başladı
KPSS ön lisans başvuruları başladı
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı
Şahinbey LGS’de dereceye giren öğrencileri ecdadla buluşturdu
Şahinbey LGS’de dereceye giren öğrencileri ecdadla buluşturdu
Öğrencilere milyonlarca liralık destek!
Öğrencilere milyonlarca liralık destek!
Okul Seferberliğine Bir Destek de Yılmaz Ailesinden
Okul Seferberliğine Bir Destek de Yılmaz Ailesinden
LGS birinci nakil sonuçları açıklandı
LGS birinci nakil sonuçları açıklandı
O maganda tutuklandı!
O maganda tutuklandı!
SANKO Üniversitesi tercih döneminde yoğun ilgi görüyor
SANKO Üniversitesi tercih döneminde yoğun ilgi görüyor
ÖSYM'den KPSS lisans adaylarına uyarı
ÖSYM'den KPSS lisans adaylarına uyarı
Rektör Hatipoğlu: "Aday öğrencileri GİBTÜ’ye bekliyoruz"
Rektör Hatipoğlu: "Aday öğrencileri GİBTÜ’ye bekliyoruz"
Rektör Özaydın’dan üniversite adaylarına çağrı
Rektör Özaydın’dan üniversite adaylarına çağrı
Eğitim aldıkları okulda öğretmen oldular
Eğitim aldıkları okulda öğretmen oldular
YKS tercih döneminde psikolojik yaklaşımlar
YKS tercih döneminde psikolojik yaklaşımlar
Okuldaki çalışma barışı bozulacak
Okuldaki çalışma barışı bozulacak
GAÜN’de tercih dönemi için tanıtım bürosu kuruldu
GAÜN’de tercih dönemi için tanıtım bürosu kuruldu
Üniversite tercihleri başladı
Üniversite tercihleri başladı
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular sona eriyor
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular sona eriyor
Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıklandı
Liselerin boş kontenjanları ve taban puanları açıklandı
GAÜN ile MEB arasında lisansüstü eğitim protokolü
GAÜN ile MEB arasında lisansüstü eğitim protokolü
Yükseköğretimde sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeye GAÜN’den katkı
Yükseköğretimde sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeye GAÜN’den katkı
LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporlar erişime açıldı
LGS yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporlar erişime açıldı
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı
Tekstil sektörü çalıştıracak mühendis bulamıyor
Tekstil sektörü çalıştıracak mühendis bulamıyor
Öğretmenlerin tayin başvuruları 25 Temmuz'da başlıyor
Öğretmenlerin tayin başvuruları 25 Temmuz'da başlıyor
KPSS lisans oturumları 31 Temmuz'da yapılacak
KPSS lisans oturumları 31 Temmuz'da yapılacak
Uluslararası öğrencilerden Türkçe şiir dinletisi
Uluslararası öğrencilerden Türkçe şiir dinletisi