Referans Gazetesi


Mehmet Fener

17 Mayıs 2022

Teknoloji Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu?

Teknoloji çağımızın en büyük gerekliliklerinden birisi olarak gözüküyor. Gelişimimizi ve modernleşmemizi sağlayan teknolojik gelişmeler her türlü alanda ufkumuzu açan yenilikleri de beraberinde getiriyor. Peki, teknolojinin hayatımızda var olmadığı bir paralel evrende olsaydık acaba hayatımız nasıl olurdu, teknoloji olmasaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü?

Hayatımız, günümüz şartlarını ele aldığımızda kolay olabilir miydi? Bir düşünelim mesela araba diye bir icat yok, eski hikayeleri çokça dinlediğimiz bu konuda muhtemelen en büyük teknolojik gelişmemiz faytonlar olurdu. Ama ulaşım için kullanacağımız yegâne şeyler, at, eşek ve deve gibi binek hayvanları olurdu sanırım.

Bir diğeri telefonlarımız olmasaydı ne olurdu? Şu an telefon ile her şeyle ve herkes ile iletişimimiz kesintisiz halde sağlanıyor. Ama telefonumuz yokken hiç kimse ile iletişimimiz olmuyor. Telefonların olmadığı bir zamanı hayal etmek gerekirse, haberleşme yöntemimiz kesinlikle duman, kuş ve kim bilir kaç ayda gideceği belli olmayan veya gideceği meçhul olan mektuplar olacaktı. Şu an da bile telefonla aradığımız kişiye ulaşamayınca sinirleniyor ve endişeleniyoruz. Ya olmasaydı bu teknoloji kim bilir nasıl bir yaşamımız olurdu.


Bu makaleyi paylaş:
Captcha işaretlenmemiş.
Yazarın Diğer Yazıları
Togg'a ÖTV düzenlemesi

01 Tem 2022

Gittigidiyor Türkiye’den çekiliyor

24 Haz 2022

Dijital Dünyanın Dijital İnsanları

18 Haz 2022

EPDK’dan teknoloji şirketlerine soruşturma

17 Haz 2022

Dijital dönüşümün perakende sektöründe etkisi

11 Haz 2022

Dijital teknoloji nedir?

03 Haz 2022

Çalışanlar İçin En İyi Masaüstü Telefon Kulaklığı Hangisidir?

01 Haz 2022

Teknoloji bağımlılığı

28 May 2022

61 milyar dolarlık teknoloji anlaşması

27 May 2022

ZOOM eleştirilerin hedefinde

21 May 2022