O Belediye Başkanı Teslim Oldu O Belediye Başkanı Teslim Oldu

OLAYIN YAŞANDIĞI MAHALLE: REŞATBEY

Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi'nde bulunan Adana Büyükşehir Belediye binasında gerçekleşen saldırı, şehri derin bir şaşkınlığa sürükledi. İddialara göre, Özel Kalem Müdürü Samet Güdük, rutin işleri için belediye binasında bulunduğu sırada ansızın silahlı bir saldırıya maruz kaldı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ: MİKAİL G.

İlk incelemeler sonucunda saldırıyı gerçekleştiren kişinin belediye çalışanı Mikail G. olduğu belirlendi. Olayın hemen ardından Mikail G., polis merkezine giderek teslim oldu. Polis, olayın detaylarını aydınlatmak ve saldırının motivasyonunu anlamak adına detaylı bir soruşturma başlattı.

YARALANAN MÜDÜR HASTANEYE KALDIRILDI

Saldırı sonucunda ağır yaralanan Özel Kalem Müdürü Samet Güdük, Adana Şehir Hastanesi'ne hemen kaldırıldı. Güdük'ün sağlık durumuyla ilgili henüz detaylı bir bilgi paylaşılmazken, hastanede tedavisine devam ediliyor. Güdük'ün hayati tehlikesinin olup olmadığı, yapılan tıbbi müdahalelerin ardından netlik kazanacak.

BELEDİYE YETKİLİLERİNDEN AÇIKLAMA

Olayın belediye binasında meydana gelmesi nedeniyle, belediye personeli arasında şaşkınlık ve endişe hakim. Belediye yetkilileri, olayın şok etkisi altında olduklarını belirterek, soruşturmanın sonuçlanmasını beklediklerini ifade etti.

Adana'da bir belediye görevlisinin hedef alındığı silahlı saldırı, şehir gündemine bomba gibi düştü. Polis, saldırının detaylarını aydınlatmak ve olayın ardındaki motivasyonu anlamak için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Kamuoyu, yaşanan olayın perde arkasındaki nedenleri merakla bekleyişini sürdürüyor.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü Samet Güdük, belediye bünyesinde çalışan bir kişi tarafından makamında silahlı saldırıya uğradı. Ameliyata alınan Güdük, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Muhabir: MEHMET FENER