Mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, gerçekleştirilen tören ile mezuniyet belgelerini aldı.

GAÜN Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada mezun olan her öğrencinin bölgeye ve ülkeye çok önemli değerler katacağını vurguladı. Sadece eğitim sürecinde değil, mezun olduktan sonra da her türlü akademik ve sosyal desteğin sağlanacağını belirtti.

Mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada aldıkları eğitimin önemini ve fakültenin sağladığı akademik imkânları vurgulayan GAÜN Afrin Eğitim Fakültesi birincisi Vail Casım, fakültenin ve hocalarının emeklerine teşekkür ederek eğitim sürecinde kazandıkları bilgi ve becerileri topluma yararlı bireyler olarak kullanacaklarını belirtti.

Mezuniyet törenine GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sarıbıyık, Afrin Yerel Meclis Başkanı Muhammed Şeyh Reşit, Geçici Hükümet Yerel Yönetim Bakanı Muhammet Sait Süleyman, Zeytindalı Milli Eğitim Koordinatörü Kasım Tahiroğlu, Zeytindalı Gençlik ve Spor Koordinatörü Muhammet Elçi, Emniyet Müdürü Murat Kondakçı, Hatay Müftüsü Mevlüt Topçu ve bölgedeki birçok önemli resmi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi