AK Parti Gaziantep’te belediye başkan adaylarını açıklanmasının ardından gözler meclis üyesi aday listelerine çevrildi. Gaziantep İl Başkanlığında meclis üyeleri listesinin belirlenmesi için dün yapılan toplantı bugünde devam ediyor.  

AK PARTİ GAZİANTEP’TE GÖZLER MECLİS ÜYESİ ADAYLARI LİSTESİNDE

Belediye başkan adaylarını açıklayarak sahaya inen AK Parti'de, 31 Mart 2024 yerel seçimlere hazırlık kapsamında belediye ve il genel meclisi üyeliği için aday adaylığı başvuruları 31 Ocak'ta sona ermişti. AK Parti Gaziantep’te gözler meclis üyesi adayları listesinde…

AK PARTİ GAZİANTEP MECLİS ÜYESİ LİSTESİ İÇİN TOPLANDI

Belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından seçim çalışmalarına hız veren AK Parti Gaziantep’te Şahinbey ve Şehitkamil meclis üyesi listesi için de yoğun mesai harcıyor. AK Parti Gaziantep’te meclis üyelikleri için İl Başkanlığında dün yapılan toplantı bugün de devam ediyor.

AK Parti Gaziantep İl başkanı Murat Çetin Başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin milletvekilleri, ilçe Belediye Başkanları, ilçe başkanlarının katılımları ile gerçekleşen toplantıda AK Parti Gaziantep’ten meclis üyeleri listesi belirleniyor.

Sahada Yeniden Refah’a Büyük İlgi Sahada Yeniden Refah’a Büyük İlgi

MECLİS ÜYESİ LİSTESİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM BEKLENİYOR

Şahinbey, Şehitkamil, Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı ve Yavuzeli meclis üyeliği listesi için iki gündür il başkanlığında gerçekleşen toplantıda meclis üyesi listesine girecek isimler belirleniyor.  

Ak Parti Gaziantep Teşkilatı, Meclis Üyesi Listesi İçin Toplandı

20 ŞUBAT TARİHİNE KADAR LİSTELERİN TESLİM EDİLMESİ GEREKİYOR

AK Parti Gaziantep’te meclis üyeleri listesinde büyük bir değişimin yaşanması beklenirken, 20 Şubat tarihine kadar listelerin seçim kurullarına teslim edilmesi gerekiyor.

AK PARTİ’DE KAÇ MECLİS ÜYESİ VAR?

2019 yerel seçimlerinde Şehitkamil’de oyların yüzde 53,48’ini alan Ak Parti, 34 meclis üyesi çıkarırken, CHP 8 meclis üyesi çıkarmıştı. MHP ise 3 meclis üyesi çıkarmıştı

Şahinbey’de oyların yüzde 60,25’ni alan Ak Parti 35 meclis üyesi çıkarırken, CHP 6 meclis üyesi çıkarmıştı, MHP ise 4 meclis üyesi çıkarmıştı.

2019 yerel seçimlerinde meclis üyeliği çoğunluğu elde eden AK Parti, Şehitkâmil ve Şahinbey’den Belediye başkanlarıyla birlikte 8’er Nizip’ten ise 5 meclis üyesini Büyükşehir meclisine göndermişti.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde de partiler aldıkları oy oranına göre ilçe meclis üyelerini Büyükşehir’e gönderecek

Muhabir: Bahri Uçar