AK Parti Kongre Merkezi'nde yapılan programda Seçim Beyannamesini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. 8 başlık altında toplanan vaatler, 200 sayfadan oluşuyor.

AK PARTİ’NİN SEÇİM BEYANNAMESİ AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin "Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik" adıyla hazırladığı Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

AK Parti Kongre Merkezi'nde Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  AK Parti’nin seçim beyannamesi açıkladı. 8 başlık altında toplanan vaatler, 200 sayfadan oluşuyor.

AK PARTİ SEÇİM SLOGANI: GERÇEK BELEDİYECİLİK: HAZIRIZ, KARARLIYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin seçim sloganını açıkladı. Erdoğan, “AK Parti olarak mahalli seçimlerdeki ilk sınavımızı 'AK eller AK iller yerel kalkınma başlıyor' diyerek 2004'te vermiştik. Ardından 2009'da 'Her şey Türkiye için işimiz hizmet gücümüz millet' sloganıyla şehirlerin hizmetine talip olmuştuk. 2014 yılında 'Daima millet daima hizmet, millet eğilmez Türkiye yenilmez' mesajıyla vatandaşlarımızın huzuruna çıkmıştık. Son mahalli seçimlerin yapıldığı 2019 yılında 'Memleket işi gönül işi' diyerek sandığa koşmuştuk. 31 Mart 2024 seçimlerine ise 'Gerçek belediyecilik hazırız, kararlıyız' diyerek gidiyoruz.” dedi.

Ak Parti̇ Seçi̇m Beyannamesi̇

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  AK Parti’nin Seçim Beyannamesi Açıkladı

AK Parti’nin Seçim Beyannamesi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim beyannamemizin başlığını 'Türkiye Yüzyılı için gerçek belediyecilik' olarak belirledik. Beyannamemiz 8 bölümden oluşuyor.

1. AK Parti Yerel Yönetim Vizyonu

2. Katılımcılık, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik

3. Dirençli Şehirler

4. Türkiye Yüzyılı'nda Şehir ve Çevre

5. Toplumsal Refah Öncelikli Şehir Ekonomileri

6. Huzurlu ve toplumsal yapı için Duyarlı Sosyal Belediyecilik

7. Kültür Üreten Şehirler

8. Hizmet ve Eser Belediyeciliği

Seçim beyannamemizin başlığını 'Türkiye Yüzyılı için gerçek belediyecilik' olarak belirledik. Beyannamemiz 8 bölümden oluşuyor.

Her bir ana başlığın altında o alana ilişkin yaklaşımlarımızı ve tüm belediyelerimizin uygulayabileceği program çerçevelerini içeren alt başlıklar yer alıyor. AK Parti'nin bir markaya dönüşen belediyecilik birikimin özeti, yeni dönemin bir belgesi mahiyetindedir. AK Parti belediyecilikte de kendi kendiyle yarışmaktadır.

Belediye yönetimlerini bizden devralanların, şehirlere 5 yıl kaybettirme dışında bir şeyleri olmadığını milletimiz yaşayarak gördü. Seçim kampanyamızın merkezine 'gerçek belediyecilik' sözümüzü yerleştirdik. Amacımız şehirlerimizi ve insanlarımızı bu şov ve ajans belediyeciliği ilizyonundan kurtarmaktır.

Seçim beyannamemizin üzerine bina edine vizyonumuz 30 yıllık birikimimiz ve ülkemizin küresel güç seviyesinin mahsulüdür. Vizyonumuzun bazı temel ilkelerini kısaca hatırlatmak istiyorum. AK Parti olarak demokrasinin ve kalkınmanın yerelden başladığına inanıyoruz. Yerel yönetimlerin idari ve mali kapasitelerini güçlendirerek bu yolu açık tuttuk. Milletimizi hayalleriyle buluşturduk.

Eser ve hizmet siyasetimizin standartlarını milletimizin artan hayat gücüne göre yükselttik. Alt ve üst yapı projelerini hayata kazandırırken geleceğin ihtiyaçlarını göze aldık.

Yepyeni bir vizyonla milletimizin huzurundayız. Belediyecilik tecrübemize dayalı yenilikçi yaklaşımları Türkiye Yüzyılı şehirleriyle taçlandırmak istiyoruz. yeni dönemde yerel yönetimlerdeki önceliklerimiz şunlar oluşturacak:

Afetlere dayanıklı dirençli yerleşim yerleri kuracağız.

Şehirlerimizi iklim değişikliğine uygun hale getireceğiz

Dijital teknolojilere uyumlu hale getireceğiz.

Gençler, çocuklar, yaşlılar, engelliler, kadınlara karşı duyarlı, kapsayıcı sosyal belediyecilik hizmetleri geliştireceğiz.

 Güçlü aile, güçlü toplum anlayışıyla yerel yönetimleri destekleyeceğiz.

 Kültüre sahip çıkan projeler yürüteceğiz.

Yeşil kalkınma, sıfır atığı benimseyen belediye yönetimlerinin yanında olacağız.

Çocuklarımıza temiz şehirler bırakacağız.

İnsanların doğup büyüdükleri yerlerde kalmalarını teşvik edeceğiz.

Vizyonumuzun özünü oluşturan gerçek belediyecilik sözümüzü 13 temel başlık üzerine bina ediyoruz.

Üretken, adil, erişilebilir, vizyoner, şefkatli, sürdürülebilir, yenilikçi, kalkınmacı, çağdaş, güçlü, kapsayıcı, dinamik, vatansever belediyecilik.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: AA / İHA