ÖNEMLİ İDDİA

Ankara Kuşu Paylaşım

Sosyal medya platformu X’de Ankara Kuşu isimli bir hesap tarafından Şamil Tayyar ile ilgili deprem konutu kurasından ev çıktığına dair bir iddia ortaya atıldı. Hesap tarafından, “ Şamil Tayyar’a deprem konusu kurasından ev çıkmış. Ücretsiz boş mezar da var düşünürseniz” şeklinde bir iddiada bulunuldu.

“YARGIYA TAŞIYACAĞIM”

İddiaların üzerine Şamil Tayyar tarafından yapılan açıklamada ise iftiraları yargıya taşıyacağı bildirildi. Tayyar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle iftiraları yargıya taşıyacağımı belirtip samimi ve vicdan sahibi dostlar için iki konuya daha açıklık getireyim.

Kimileri kurayla depremzedelere dağıtılan konutları ya bedava sanıyor ya salağa yatıyor. Fiyatı bildirilmedi ama 1.5/2 milyon lira arasında olduğu tahmin ediliyor.

Paranız olsa bile TOKI konutları dışında satın alacağınız ev yok. Diğer evler yıkık veya hasarlı. Az sayıda sağlam evlerde ise sahipleri var, satmıyorlar. Gaziantep merkezi düşünseniz 90 kilometre.

Sonuçta deprem herkesi eşitledi. Olanla olmayan deprem ertesi nasıl çorba kuyruğunda buluştuysa, başlarını sokacakları güvenli evler için de birlikte sıradalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Ankara'da Kritik Kabine Toplantısı Başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Ankara'da Kritik Kabine Toplantısı Başladı!

Nitekim kura sonuçlarına baktığınızda; aşiret reisi, ağa, bey, kuyumcu, tüccar, sanayici, müteahhit çok kişi var.

Malda, mülkte onların yanından bile geçemeyiz ama kimse sorun etmiyor.

Burada üzerinde durulması gereken nokta şu olmalı;

Alev Alatlı hocanın dediği gibi, yasal mı ve helal mi?

Evet, yasal hak, çünkü yıkılmış ev nedeniyle hak sahipliği söz konusu.

Evet, helal, çünkü konuttan yararlanacaklar ihtiyaç sahibi, konteynırda yaşıyor, gelir düzeyleri çoğunluk hak sahibine göre daha dezavantajlı.

Kaldı ki bir kaç aya kalmaz hak sahiplerinin tamamına yakını için yeni kuralar olacak, tamamlandığında İslahiye’de konut sorunu olmayacak.”

Muhabir: BAHRİ UÇAR