Tek tedavisi glütensiz besin diyeti olan Çölyak hastaları ürünleri piyasada bulmakta zorlanıyor, bulsalar da fiyatları oldukça pahalı olan ürünleri temin edemiyor. Çölyak hastalarının bu anlamda hayatlarını kolaylaştırmak için Belediye Başkanı Ali Doğan’ın talimatı ile çalışma başlatan ekipler, tespit ettikleri 103 çölyak hastasına glütensiz besin desteğinde bulundu.

Kendileri için hazırlanan paketleri teslim alan çölyak hastaları katkı ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ali Doğan’a teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Doğan ise, glutensiz gıdaların gerek fiyatlarında gerekse temini konusunda elde edilmesi zor ürünler olduğunu söyledi.

Ortaya çıkan zorlukları azaltmak için çölyak hastalarına gıda desteğinde bulunduklarını ifade eden Başkan Doğan, “Nizip Belediyesi belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan her konuda vatandaşının yanında yer alacaktır. Göreve başladığımız günden bugüne kadar vatandaşlarımız bizlerden ne talep ettiyse elimizdeki olanaklar dahilinde hep yardımcı olduk, olmaya da devam edeceğiz. Böylelikle ilçemizde bulunan çölyak hastası vatandaşlarımızın da yanında olup düzenli olarak taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi