İYİ Parti'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner, yaklaşan yerel seçimlere dair dikkat çekici bir açıklama yaparak İstanbul'daki seçim dinamiklerine ışık tuttu. Güner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul'da seçimin sadece Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum arasında geçeceğini vurgulayarak, "İmamoğlu'na verilmeyen her oy; Kurum'u seçtirmeye yarayacaktır" dedi.

Ece Güner, paylaşımında İstanbul'un kaderinin sadece Ekrem İmamoğlu veya Murat Kurum arasında şekilleneceğini ifade etti. Belediye seçimini milletvekili seçimi gibi "nispi" olmayan bir yarış olarak tanımlayan Güner, önde gelenin kazanacağına dikkat çekti.

Türkiye Beşik Gibi Sallanmaya Devam Ediyor! Bir Deprem Daha Oldu! Türkiye Beşik Gibi Sallanmaya Devam Ediyor! Bir Deprem Daha Oldu!

Ece Güner, paylaşımında özellikle İstanbul'da yaşayan seçmenlere seslendi. İstanbul'da sadece İmamoğlu ve Kurum'un kazanma şansı olduğunu belirten Güner, İmamoğlu'na verilmeyen her oyun, Kurum'un lehine olacağını vurguladı. Bu çerçevede, İYİ Parti'nin İstanbul adayı Buğra Kavuncu'ya verilen oyların, Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'a avantaj sağlayabileceğini dile getirdi.

Ece Güner'in İstifası Ve Değerlendirmesi

Temmuz 2023'te İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı olan Avukat Ece Güner, seçimlere ayrı girme kararının ardından Aralık 2023'te partisinden istifa etmişti. Güner, istifasında, oyların bölünmesi durumunda AK Parti'nin adayının kazanacağını belirterek, İstanbul'da kazanabilecek tek aday olarak Ekrem İmamoğlu'nu desteklemeye çağırmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi