Netflix dizileri arka arkaya iptal edilmeye devam ediyor. Shadow and Bone dahil toplam beş yapım rafa kaldırıldı.

ABD’de bir süredir devam eden gösteriler hem oyun hem de sinema dünyasını derinden etkiliyor. Daha önce prodüksiyon ertelemelerine uğrayan Netflix dizileri ise nihayet iptal edildi. Bu yapımlar arasında Shadow and Bone ve Agent Elvis gibi sevilen projeler de bulunuyordu.

Netflix, Hollywood grevlerinin neden olduğu prodüksiyon gecikmelerinin ardından beş dizisini iptal etti. Ayrıca prodüksiyonların aksamasıyla birlikte daha fazla projenin iptal olabileceğinin sinyalini verdi.

Yayından kaldırılan diziler arasında halihazırda iki sezonu yayınlanan fantastik drama yapımı Shadow and Bone dikkat çekiyor. Ayrıca sadece birer sezonu yayınlanan animasyon komedileri Agent Elvis, Farzar ve Captain Fall iptal edildi. Temmuz ayında yayına giren live-action dizi Glamorous’un da fişi çekildi.

Instagram yeni özellikleri ile karşımızda. Yapay zekalı çıkartma, Reels klip merkezi, 25 yeni Instagram filtresi ve daha bir sürü özellik

Bu kararlar, Netflix ve stüdyolarının boğuştuğu WGA ve SAG-AFTRA protestolarından kaynaklanıyor. Yedi aylık bir prodüksiyon kesintisine yol açan protestolar, dizi takvimlerinin gecikmesine neden oldu. Netflix’in 2024 ve 2025 için planladığı dizilerin, yayın dönemlerini kaçırması ise farklı projelere yönelmesine yol açtı.

Bundan sonraki süreçte ise devam dizilerinde kesintiler yaşanacak gibi duruyor. Özellikle ikinci sezonlarına giren diziler, belirlenen tarihe kadar çekilemediği takdirde iptal edilebilir. Örneğin, birinci ve ikinci sezon arasındaki boşluğun Shadow and Bone’a zarar verdiği düşünülüyor.

Türkiye ile Suudi Arabistan'dan yeni işbirliği! Türkiye ile Suudi Arabistan'dan yeni işbirliği!

Daha da ilginç olarak Captain Fall, 20 bölümlük ilk sezonunun ortasında iptal edildi. Glamorous ve Shadow and Bone’un izleyici kitlesinin de yeterli olmadığı ifade edildi.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.