Filistin Eğitim Bakanlığı, bugün “Dünya Çocuk Hakları Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 3 bini öğrenci olmak üzere 5 binden fazla çocuğun yaşamını yitirdiği belirtildi. Ayrıca, işgal altındaki Batı Şeria’da da 23 öğrencinin öldürüldüğü bildirildi. Açıklamada, her bir kurbanın bir isim, bir rüya, bir gelecek olduğu vurgulandı.

Yapılan açıklamada, çocuk ve eğitim haklarını savunma sorumluluğu olan tüm kuruluşlara, İsrail’in ihlallerine ve suçlarına son vermeleri çağrısı yapıldı. Dünya ülkeleri ve kurumları da Filistinli çocukların ve öğrencilerin haklarını korumaya ve İsrail’in saldırganlığına karşı durmaya davet edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Büyükekşi ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Büyükekşi ile görüştü

Açıklamada, Gazze’de çocukların ve öğrencilerin katledilmesinin tüm uluslararası kurallara ve anlaşmalara aykırı olduğu, medyada gösterilen bu korkunç sahnelerin, eğitim kurumlarının hedef alındığını ve İsrail’in zulüm politikasını ortaya koyduğu kaydedildi.