Mezun öğrenciler diplomalarını alarak meslek hayatına ilk adımlarını attı.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan GAÜN Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İshak Yüce, mezun olan öğrencilerle bir araya gelmenin sevincini ve gururunu yaşadıklarını belirtti. Prof. Dr. Yüce konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bazı hatıralar üzerinden çok uzun zaman geçse bile hep tazeliğini korur ve sanki dün yaşanmışçasına hatırlanır; mezuniyet günleri o güzel, özel ve unutulmayan günlerdendir. Bugün ders aldığınız hocalarınızla artık meslektaşsınız. Bunun bilincinde olmanız, etik, ahlak ve hukuk kuralları çerçevesinde mesleğinizi saygınlıkla icra etmeniz önemli ve gereklidir. Bazen stresli bazen neşeli günlerin olduğu dört yıllık lisans programını tamamlayarak Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden birinden mezun olmanın kıvancını yaşıyorsunuz. Her biriniz bu fakülteden mezun olmayı ve hayalinizdeki mesleği icra etmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum.”

Mezun öğrenciler adına konuşan Fakülte Birincisi Rümeysa Coşkunarslan da “Gaziantep, hayatımın yeni başlangıçlarına açılan, sadece akademik başarı değil kişilik ve karakterimi şekillendiren bir dönüm noktasıdır. Bu uzun yolculukta yollarımıza çeşitli engeller çıktı. Zaman zaman yolumuz sislerle kaplandı ve kimi zaman ümitsizliğe düştük. Bu zorluklar bizi yıldırmadı ve güzellikler bu mesleğe daha çok bağlanmamızı sağladı. Geriye dönüp baktığımda acısıyla tatlısıyla koca bir beş yılın hatırı, güzel arkadaşlıklar ve bu sürede kazandığımız hayat dersleri var.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları sonrasında Mimarlık Fakültesinden derece ile mezun olan öğrencilere diplomaları ve plaketleri verildi. Mezuniyet kütüğüne Fakülte Birincisi Rümeysa Coşkunarslan tarafından plaket çakılması, öğrencilere diplomalarının verilmesi ile devam eden program, kep atmayla son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi