Havaların soğumasıyla birlikte gripten ve soğuk algınlığından korunmak isteyen vatandaşlar, aktarların yolunu tuttu. En çok tercih edilen ürünlerin başında ise bağışıklık sistemini güçlendiren ıhlamur ve kış çayı yer aldı.

Gaziantep'te havaların soğumasıyla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşlar, başta tarihi kapalı çarşı başta olmak üzere bitkisel ürünler satan aktarlara yöneldi. En çok rağbet gören ürünler arasında ise kış çayı ve ıhlamur yer alırken, kuşburnu ve özel karışımlı ürünler de tercih ediliyor.

Havaların soğumasıyla vatandaşların aktarlara yönlendiğini belirten aktarcı Fahri Tabur, vatandaşların bilinen bitki özlerinin aksine hazır karışımlara da rağbet gösterdiğini söyledi.

IHLAMURA YÜKSEK BİR TALEP VAR

Bitki çaylarına talebin fazla olduğunu belirten aktarcı Tabur, "Ihlamur, tarçın, zencefil, bal başı, adaçayı gibi çaylara yüksek bir talep var. Bunun yanı sıra birçok bitkiyi barındıran hazır çaylara da yüksek bir talep var.” dedi.

BİTKİ ÖZÜ DAHA FAYDALI, AMA PRATİĞE KAÇIYORLAR

Çalışan ve zamanı olmayan insanların genelde hazır karışımları tercih ettiğini belirten Tabur, "Karşılaştırmak gerekirse bitki özleri daha sağlıklı, ancak insanlar pratik olanı da tercih ediyor." ifadelerini kullandı.

BAĞIŞIKLIK İÇİN KARADUT ŞURUBU

Amazon, şirketlere yönelik sohbet robotu Q'yu tanıttı Amazon, şirketlere yönelik sohbet robotu Q'yu tanıttı

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için ise taze zencefil çayı ve karadut şurubunun kullanılması gerektiğine dikkat çeken Tabur, "Karadut şurubu için bu mevsimlerde birebir diyebiliriz. Bağışıklığı güçlendirir ve zinde tutar. Kullanılmasını öneriyoruz." şeklinde konuştu.

BAHRİ UÇAR