Instagram, kullanıcıların belirledikleri arkadaşlarla paylaşılan özel bir profil deneyimi sunan yeni özelliği "Flipside"i duyurdu. Henüz test aşamasında olan bu özellik, platforma eklenen "Yakın Arkadaşlar" özelliğine benzer bir işlevi yerine getiriyor.

Flipside ile kullanıcılar, ek bir hesap açmadan ikincil bir profil oluşturabilecek ve sadece belirledikleri arkadaşlarının görebileceği bir alan yaratabilecekler. Bu sayede, kullanıcılar daha özel ve sınırlı bir çevrede daha rahat içerik paylaşabilecekler.

Instagram CEO'su Adam Mosseri, bu yeni özellikle ilgili şunları belirtti: "Flipside'ı Instagram'da başlatıp başlatmayacağımızı bile bilmiyoruz. Bir yandan daha özel hissettiren ayrı bir alan oluşturmak güzel; diğer yandan, zaten açılan farklı hesaplar ve Yakın Arkadaşlar kısmı üzerinden daha küçük bir kitleye ulaşmak mümkün. Test sürecinde insanların nasıl tepki vereceğini göreceğiz ve ona göre ilerleyeceğiz."

Flipside, kullanıcılara ana hesaplarından farklı bir profili aynı hesap üzerinden yönetme imkanı sunacak. Ancak bu içeriklerin ana hesap içinde görünmeyeceği unutulmamalıdır.

Instagram'ın bu yeni özelliğinin, kullanıcı beklentilerini ne ölçüde karşılayacağı ise şu anda belirsizliğini koruyor. Ancak, daha özel bir paylaşım deneyimi sunan bu özelliğin, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanacağı tahmin ediliyor.

Editör: Ahmet Kuş