Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gazze'de aralarında tarihi camilerin de bulunduğu 1.200 camiden bin tanesinin işgal saldırılarında yıkıldığı ve yeniden inşası için yaklaşık 500 milyon dolara ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Siyonist ihanet makinesinin aralarında alimler, vaizler, imamlar, müezzinler ve hafızların da bulunduğu yüzden fazla vaizi katlettiği" belirtildi.

Ökkeş Kavak Hakkında Flaş Gelişme Ökkeş Kavak Hakkında Flaş Gelişme

Gazze'de mezarlıkların da işgal ordusu tarafından yıkıldığı, mukaddesatlığının ihlal edildiği ifade edilen açıklamada, bazı mezarlıklardan insan haklarına aykırı bir şekilde cesetlerin çalındığı kaydedildi.

Açıklamada, işgal rejimimin, Rum Ortodoks Kilisesi'ni, bazı idari merkezleri, zekat komitelerini, Kur'an-ı Kerim öğreten okulları ve Vakıf Bankası'nın genel merkezini yok ettiğini bildirildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı, siyonist işgalinin Gazze Şeridi'nde son 24 saatte ailelere yönelik 15 katliam gerçekleştirdiğini, 178 kişinin şehit olduğunu, 293 kişinin yaralandığını açıkladı.

Bakanlık, Gazze Şeridi'ndeki soykırımın 107. günü olan bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Çok sayıda mağdur halen enkaz altında ve yollarda, ambulans ve sivil savunma ekipleri ise onlara ulaşamıyor."

İşgal saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 25 bin 105 kişi şehit oldu, 62 bin 681 kişi yaralandı.

Kaynak: İLKHA