Murat Kurum, İstanbul için gerçekleştirdikleri son anketin sonuçlarını canlı yayında paylaştı.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında gerçekleştirdikleri son anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Kurum, rakiplerine karşı geçtikleri son durumu açıklayarak seçim öncesindeki stratejilerini anlattı.

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum 31 Mart yerel seçimlerini kazanması halinde yapacağı projeleri CNN Türk'te anlattı. Kurum, canlı yayında yaptırdıkları son anketin sonucunu da paylaştı.

"Rakibimiz 1.5 Puan Öndeydi, Şimdi Biz Öne Geçtik!"

Murat Kurum, yaptığı açıklamada, "Başladığımızda rakibimiz 1.5 puan öndeydi. Ancak dün yaptığımız bir araştırma sonucunda öne geçtiğimizi gördük. Anket sonuçları bize güç veriyor. Henüz ittifaklar netleşmedi, ancak biz sağlam bir şekilde ilerliyoruz. Rehavete kapılmadan 31 Mart'a kadar çalışmaya devam edeceğiz. Ben her zaman açık ve dürüst olmaya özen gösteririm. Ne vaat ettiysem onu yapmaya kararlıyım. Teşkilatlarımız ve belediye başkanlarımızla uyum içinde çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

"Sözümü Tutamazsam Bir Daha Aday Olmam!"

Trafik sorunundan kentsel dönüşüme kadar birçok alanda vaatlerde bulunan Kurum, sözlerini tutma konusundaki kararlılığını vurguladı. "Ben bu söylediğim sözleri tutmazsam tekrar aday olmam. Geçmişte verdiğim sözleri yerine getirdim. 6 Şubat'ta depremzedelere verdiğimiz sözü tutarak 3 ayda 180 bin konutun inşasına başladık. Söz verdiğimiz gibi, her zaman sözümüzü tuttuk." dedi.

"İstanbul'da Trafik Süresini 64 Dakikadan 39 Dakikaya İndireceğiz!"

İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olan trafik konusuna da değinen Murat Kurum, "Odaklanmamız gereken İstanbulluların sorunlarıdır. Trafik süresini 64 dakikadan 39 dakikaya indireceğiz. Bilim insanlarıyla çalışarak, projelerimizi hayata geçireceğiz. 2019'da 60 kilometre ortalama trafik hızıyla 45 dakika seyahat süresi vardı. Raylı sistemleri ilk 5 yılda iki katına çıkaracağız ve 10. yılda metrobüse ihtiyaç kalmayacak." ifadelerini kullandı.

"Toplu Taşıma İle Şehir Çeperlerini Düşünmeliyiz!"

Toplu taşımanın yanı sıra şehir çeperlerini de düşünerek hizmet sunmaları gerektiğini belirten Kurum, "Sultanbeyli'den Silivri'ye kadar, İstanbul'un çeperlerinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmalıyız. Sabiha Gökçen-Kurtköy metro hattını önemsiyoruz ve bütüncül bir bakış açısıyla hareket ediyoruz." şeklinde konuştu.

Editör: Bahri Uçar