Karkamışta Bütün Dengeler Değişti Karkamışta Bütün Dengeler Değişti

Cengiz Topel Yıldırım İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday tanıtım toplantısında İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı olarak Cengiz Topel Yıldırım'ı açıkladı ve ona İYİ Parti rozetini taktı.  

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday tanıtım toplantısında, İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım’ı açıkladı. Akşener, kürsüde Yıldırım’a İYİ Parti rozeti de taktı.

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapmış bir isim olarak biliniyor.

Cengiz Topel Yıldırım kimdir?

Cengiz Topel Yıldırım, 1964'te Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Yıldırım, tüm yaşamını Ankara'da geçirdi.

Yıldırım, 2008 yılında Ankaragücü Yönetim Kurulu’nda bulundu. 28 Mart 2009’da ise delegelerin tamamının oylarını alarak Ankaragücü 39. Dönem Kulüp Başkanı oldu.

Yıldırım kulüp başkanlığını 30 Ağustos 2009’da dönemin ABB Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek’e devretti.

Ahmet Gökçek yönetimi, 2,5 yıl süren yargı sürecinin ardından Yargıtay kararı ile koltuğu 24 Ağustos 2011’de yeniden Yıldırım’a devretti. Yıldırım, 18 Kasım 2011’de yapılan Ankaragücü Kongresi'nde aday olmayarak başkanlığı bıraktı.

Yıldırım, 2014’te Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP)ABB Başkanlığı için aday adayı oldu ancak parti o dönem tercihini Mansur Yavaş’tan yana kullandı.

Yıldırım, 2016’da eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olmuştu.

Muhabir: Bahri Uçar