Bütün vatandaşlar gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’nın ne zaman ve saat kaçta olduğunu merak ediyor. Ankara’da gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapacak. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Kabine Toplantısı konuları neler?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine Toplantısı bugün (20 Kasım 2023 Pazartesi) yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki toplantının saat 15.30'da başlaması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI KONULARI (20 KASIM 2023)

Kabine Toplantısı'nda İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki katliamına karşı atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Ekonomi ve terörle mücadelede masaya yatırılacak konular arasında yer alıyor.

Erkekler, kadınlara göre 3,5 kat daha fazla akciğer kanserine yakalanıyor Erkekler, kadınlara göre 3,5 kat daha fazla akciğer kanserine yakalanıyor

Gözler bir yandan aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun başlatacağı pazarlık sürecinde. Bir yandan da enflasyonla mücadelede. Tüm bu başlıkların da genel değerlendirmesinin masada olacağı tahmin ediliyor.

Kabinenin iç gündeminde ise Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki polemik gündemde olacak. Cumhurbaşkanı, yaşanan krizin çözümü için anayasal ve yasal düzenleme sinyali vermişti. O düzenlemelerin neler olabileceği üzerinde durulması bekleniyor.

MEHMET FENER