Gaziantep Özel ANKA Hastanesi'ne solunum sıkıntısı, nefes darlığı, çarpıntı ve çabuk yorulma şikayetleri ile başvuran hasta, minimal invaziv yöntem ile yapılan mitral kapak tamiri ile sağlığına kavuştu. Hatay Samandağ’da yaşayan Güner Filiz, uzun zamandır solunum sıkıntısı yaşıyordu. Geceleri nefesi kesilen ve çarpıntı sıkıntısı bulunan Filiz, şikayetleri artarak devam edince tedavi olmak için Gaziantep Özel ANKA Hastanesi'ne başvurdu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Gökhan Gökaslan tarafından muayene edilen Güner Filiz’in yapılan tetkiklerinde mitral kapakta sızıntı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine ameliyat olmasına karar verilen hasta, Prof. Dr. Gökaslan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

Operasyondan 4 gün sonra taburcu olmanın sevincini yaşayan Filiz, “6 aydır solunum sıkıntısı yaşıyorum. Geceleri birden nefesim kesiliyordu. Yürürken de nefesim kesiliyor ve çarpıntı yaşıyordum. Operasyonum iyi geçti. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum” dedi.

Başarılı geçen operasyonla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Gökaslan, “Solunum sıkıntısı, nefes darlığı, çarpıntı ve çabuk yorulma şikayetleri ile bize başvuran hastamızın yapılan tetkiklerinde mitral kapakta kaçak bulunduğunu tespit ettik. Bunun üzerine ameliyat edilmesine karar verdik. Hastamıza minimal invaziv yöntem ile yapılan mitral kapak tamiri yaptık. Sağlık durumu giderek iyiye giden hastamız kısa bir süre içerisinde günlük yaşamına devam edebilecek” diye konuştu.

Kaynak: İHA