Kassam Tugayları, Gazze'de 27 Ekim'den bu yana karadan işgali genişletmeye çalışan siyonist kuvvetlere karşı büyük bir mücadele gösteriyor.

Kassam Tugayları'ndan yapılan son bilgilendirmelere göre sabah saatlerinden itibaren mücahitler, Hacer el-Dik'teki bir binada saklanan siyonist kuvveti, iki adet güçlendirilmiş ve anti-personel TBG roketi ile hedef alarak makineli tüfeklerle çatıştıktan sonra birini öldürüp birini yaralamayı başardı.

Tugaylar, gün boyu Gazze Şeridi'ndeki saldırının tüm bölgelerinde 29 siyonist aracı tamamen veya kısmen imha etti.

Kassam Tugayları 'Teslim' askeri üssünü füze bombardımanıyla bombalarken güney Gazze eksenindeki düşman araçlarının toplandığı yerleri füzelerle hedef aldı.

Kassam mücahitleri, Cuhr el-Dik bölgesinde çok sayıda işgal askerinin bulunduğu bir evi iki adet anti-zırh ve anti-personel TBG roketi ile hedef almayı başardı, ardından eve baskın yaparak geriye kalanları öldürüp yaraladı.

Amazon, şirketlere yönelik sohbet robotu Q'yu tanıttı Amazon, şirketlere yönelik sohbet robotu Q'yu tanıttı

Kassam, Gazze'deki çatışma alanlarından yeni bir video daha paylaştı. Videoda, Kassam mücahitlerinin çok yakın mesafeden işgal tanklarını roketlerle vurduğu, bir mücahidin de tankın yanına gidip üzerine bomba koyduğu görüldü. Aynı görüntü de Kassam, öldürdükleri siyonist askerlerden kalan mühimmat ve teçhizatları da gösterdi.

Kassam, başka bir videoda ise Rantisi Hastanesi'ni işgal eden siyonist kuvvetlere, 3 mücahidin fedai eylemle baskın yapma anlarını da paylaştı.

Kassam sabah saatlerinde de Cühr el-Dik bölgesinde 6 siyonist askeri anti-personel roketi ve makineli tüfeklerle hedef aldığını ve onları etkisiz hale getirdiğini duyurmuştu.

Kaynak: İLKHA