Karkamış'tan Bir Açıklama Daha Geldi Karkamış'tan Bir Açıklama Daha Geldi

Gaziantep'te, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan ve 38 kişiye mezar olan Nurdağı ilçesindeki Emek Apartmanı'na ilişkin davada tutuklu sanıklardan eski Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak 11 Ocakta tahliye edilmişti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki Emek Apartmanı da yıkıldı. Yıkılan apartmanın enkazında kalan 38 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı. Yıkılan Emek Apartmanı soruşturması çerçevesinde 9 sanık hakkında dava açılırken, Nurdağı Belediye Başkanı Başkanı Ökkeş Kavak ile Aliye Sema Ö. ve Mustafa T. isimli şahıslar tutuklandı.

Emek Apartmanı'na ilişkin 9 sanığın yargılandığı dava 11 Ocakta İslahiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.  Mahkeme heyeti, duruşma sonunda tutuklu sanıklar Ökkeş Kavak, Aliye Sema Ö. ve Mustafa T.'nin tahliyesine karar verdi.  

Nurdağı Eski Belediye Başkanı Ökkeş Kavak Yeniden Tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde bulunan Emek Apartmanı da yıkılmış ve 38 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralanmıştı. Yıkılan Emek Apartmanı soruşturması çerçevesinde aralarında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak'ın da yer aldığı 3'ü tutuklu 9 sanık hakkında 22 yıl 6'şar aya kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

NURDAĞI ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ÖKKEŞ KAVAK YENİDEN TUTUKLANDI

6 Şubat depremin ardından tutuklanan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Nurdağı Eski Belediye Başkanı Ökkeş Kavak savcılığın itirazı üzerine yeniden tutuklandı.

Muhabir: Bahri Uçar