Birçok kişi yemek yaparken bazı oranlardan emin olamayıp internetten tariflere bakıyor. Güzel yemek yapmak için tariflerden şaşmayan insanlar bu şekilde aramalar yapıyor. Peki, Kars böreği nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir?

KARS BÖREĞİ TARİFİ

MALZEMELER

Yeteri kadar tuz

175 gram un

200 gram beyaz peynir

Yarım demet maydanoz

Dört tane yumurta

125 gram tereyağı

İki kilo süt

TARİF

İlk olarak un elenerek bir kap içerisine alınır. Sonrasında içerisine yumurtalar kırılır ve un ile yumurtanın birbirine karıştırılır.

Daha sonra eritilmiş olan yağın malzemelerin içerisine eklenir ve yine karıştırılır. Son olarak süt de malzemelerin içerisine ilave edilir ve malzemelerin bir kere daha karıştırılır.

Safir'in Gülfem'i İpek Tuzcuoğlu İstanbul'u terk etti! Bakın nereye taşınmış Safir'in Gülfem'i İpek Tuzcuoğlu İstanbul'u terk etti! Bakın nereye taşınmış

Ardından bir tava alınır ve içerisi hafifçe yağlanır. Sonrasında bir kaşık hamur alınarak tavadaki yağa konulur ve sallanmak sureti ile her bir hamurun yağ içerisinde ince bir şekilde pişirilir. Hazırlanan pişmiş hamurun bir kenarda beklemesi gerekmektedir. Başka bir yerde ise peynir, ince kıyılmış maydanoz ve tuz ile bir peynirli iç hazırlanır. Hazırlanan peynirli için pişmiş olan hamurların içerisine konularak rulo şeklinde sarılır ve sonrasında da bir tepsi içerisine yerleştirilerek kısık ateşte, peynirli iç pişene kadar biraz daha pişirilerek servis edilir.

MEHMET FENER