Peki, 2024 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek, önemi ne?

2024 Miraç Kandili'nin ne zaman idrak edileceği, Müslüman camiası tarafından merak edilen ve sıkça araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Mübarek günler arasında yer alan Miraç Kandili, bu yıl yine bol dua ve ibadetlerle geçecek. Peki, Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek ve önemi nedir?

2024 Miraç Kandili Ne Zaman?

2024 Miraç Kandili Ne Zaman

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2024 yılı kandil takvimini açıkladı.  Buna göre; Miraç Kandili 6 Şubat 2024 Salı günü idrak edilecek.

Miraç Kandili'nin Önemi

Miraç Kandili'nin Önemi

Hz. Muhammed'in miraca yükseldiği geceyi temsil eden Miraç Kandili, İslam dininin hakim olduğu toplumlarda her yıl Recep ayının 26. gecesi kutlanıyor.

Güneydoğulu Hububatçılar Hedef Büyüttü! Güneydoğulu Hububatçılar Hedef Büyüttü!

Miraç, İslam dininde ve mitolojik anlatımlarında, Hz. Muhammed'in göğe yükselip, Allah ve öte âlemleri ile görüp geriye döndüğü rivayetlerine verilen isimdir.

Hadis kaynaklarına göre Miraç'ta önce 50 vakit olarak bildirilen namaz, Peygamber Musa'nın bunun insanlara ağır geleceği şeklindeki ikazları üzerine Hz. Muhammed'in birkaç kere geri dönüp Allah'tan namazı hafifletmesini dilemesinin ardından beş vakte indirilmiştir.

Muhabir: MEHMET FENER