Gaziantep'te 31 Mart 2019 tarihindeki mahalli idareler seçimlerinde 3 kardeşin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı muhtarlık kavgası davasında 10 yıl hapis cezası alan firari V.O., 5 yıl sonra saklandığı samanlıkta kıskıvrak yakalandı.

5 YIL SONRA SAMANLIKTA KISKIVRAK YAKALANDI

Gaziantep Şehitkâmil İlçesi Köksalan Mahallesinde 31 Mart 2019 tarihindeki mahalli idareler seçimlerinde ateşli silahla yaşanan muhtarlık kavgasında; bir muhtar adayı ile iki kardeşinin kasten öldürülmesine, 6 kişinin de yaralanması olayına karışan ve 10 yıl hapis cezası ile aranan V.O. isimli zanlı, adli makamların koordinesinde yapılan operasyon ile Şehitkâmil ilçesinde saklandığı samanlıkta JASAT (Jandarma Dedektifleri) tarafından kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan ve 10 yıl hapis cezası bulunan firari zanlısı V.O. sağlık kontrolleri ve adliyedeki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, halkın huzur ve güvenliği için 7/24 kesintisiz çalıştıklarını belirtti.

Eski Belediye Başkanı Yeniden Tutuklandı Eski Belediye Başkanı Yeniden Tutuklandı

NE OLMUŞTU?

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri esnasında çıkan silahlı kavgada muhtar adayı Süleyman Kaplan ile kardeşleri Eyüp ve Adem Kaplan hayatını kaybederken 6 kişi ise yaralanmıştı. Muhtarlık kavgasına ilişkin görülen karar davasında ise 3 kardeşin katil zanlılarından C.O.'ya 3 kez müebbet hapis cezası, M.Ç.'ye 1 kez müebbet hapis cezası verilirken, tutuksuz yargılanan C.O., M.Ç., V.O. ve M.O.'nun ise tutuklanmasına karar verilmişti.

Editör: Bahri Uçar