Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin derinliği 9.57 kilometre olarak ölçüldü.

Gecenin sessizliğini bozan deprem, Pütürge ilçesinde birçok vatandaş tarafından hissedildi. Saat 01.27'de gerçekleşen sarsıntının ardından bölgede herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmazken, yerel halk, depremin etkilerini hissettiği için bir süre tedirginlik içerisinde kaldı.

AFAD'ın internet sitesinde paylaşılan bilgilere göre, depremin büyüklüğü 3.5 olarak kaydedilirken, derinliği ise 9.57 kilometre olarak ölçüldü. Yetkililer, depremin ardından bölgede herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını ve gerekli incelemelerin başlatıldığını belirttiler.

O Havayollarının Gaziantep Uçuşunda Rötar Krizi! Uçak Birbirine Karıştı O Havayollarının Gaziantep Uçuşunda Rötar Krizi! Uçak Birbirine Karıştı

A F A D

Depremin yaşandığı bölgede AFAD ve diğer ilgili kurumlar, olası artçı sarsıntıları takip etmek üzere çalışmalara başladı. Aynı zamanda, vatandaşların güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığı bildirildi. Pütürge ilçesi sakinleri, depremin etkisiyle uykusuz geçen bir gece yaşarken, yetkililer süreci yakından takip ediyor ve gerekli önlemleri alıyor. Deprem, bölge halkına deprem gerçekliğiyle bir kez daha yüzleşme fırsatı sunarken, afetlere karşı daima hazır olma bilinci de önem kazanıyor.

Muhabir: MEHMET FENER