İzmir'in Bornova ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen dehşet verici olayda, öğretim görevlisi Y. Y., boşanma sürecinde olduğu eşi D. U. Y.'ı ağır yaraladıktan sonra çocuğu ve kayınvalidesini öldürdü. Ardından intihar eden Yılmaz'ın aracında yapılan aramada 4 tabanca bulundu.

Gerçekleşen trajik olayda, çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, araçta bulunan D. U., 4 yaşındaki L. U. ve Y. Y.'ın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Ağır yaralı olan D. U. Y. ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Y. Y.'ın aracında 4 adet tabanca bulunduğu belirlendi. Evde bulunan kayınbaba ise mermilere karşı korunmak amacıyla saklandığı ve olayda yara almadığı öğrenildi.

Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının incelemesinin ardından cenazeler, İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cinnet geçiren öğretim görevlisi Y. Y.'ın motivasyonu ve olayın detaylarıyla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Hastanede Rehine Alarmı Hastanede Rehine Alarmı

Bu üzücü olay, toplumsal bir sorunun bir yansıması olarak, aile içi şiddet ve boşanma süreçlerinde yaşanan zorluklara dikkat çekiyor. Olay, yetkililerin bu konuda daha etkin önlemler alması ve farkındalık oluşturulması gerekliliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Kaynak: İHA