Protokol toplantısına; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Araban İlçe Kaymakamı Ömer Sevgili, Araban İlçe Belediye Başkanı Hasan Doğru, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Araban İlçe Müftüsü Şakir Aktaş, hayırsever iş insanı ve Sayberk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mükerrem Kartal ve ilgili heyetten insanlar katıldılar.


Protolol imzasında ilk konuşan Araban Kaymakamı Ömer Sevgili, 'Sayın valimizin ve büyükşehir belediye başkanımızın göstermiş oldukları birlik beraberlik ve işbirliği içerisindeki çalışmaları bizi fazlasıyla cesaretlendirip ilçede bu tür işlere adım atmamıza imkan sağlıyor. Zaten bu ikinci protokolümüz olacak ve ibşaAllah bundan sonrada devamı gelecek.' şeklinde açıklamalarda bulundu.


Daha sonra konuşan Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru'da, 'Mükerrem kardeşimin bu gün bu camiyi yapmasının geri planda aslında bir başka anlamı daha var. Rahmeti babası Seydi Kartal'da aynı şeyleri yapmıştı. Allah kendisinden razı olsun hayırlarını kabul etsiin.' şeklinde ifadelerde bulundu.


Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin ise yaptığı açıklamasında, 'Hem aileye, hem ilçeye, hem şehrimize hayırlı uğurlu olsun diyelim. Kıymetli aileye ve emeği olan herkese sayın valimin nazarında Allah razı olsun diyorum. ' dedi.


Gaziantep'te son yıllarda adından söz ettiren hayırsever iş insanı Sayberk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mükerrem Kartal ise şunları söyledi, 'Sayın bakanım, sayın valim; bizler büyüklerimizin yolunda gitmeye çalışıyoruz. Hayırlı işlere vesile olacak insanların yetişmesi için; dinine sadık, devletine sadık, bayrağına sadık ve büyüklerine saygılı insanların yetişmesi için zerre kadar bir katkımız olursa ne butlu bizlere. Teşekkür ederim efendim.'


Gaziantep Valisi Davut Gül ise Sayberk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mükerrem Kartal'a ve katılımcılara şu cümlelerle teşekkürde bulundu, 'Allah razı olsun, biz de sizlere teşekkür ediyoruz. Siz de, bütün protokollerimizde bizleri yalnız bırakmayan Fatma bakanımıza, kaymakamımıza. İl müftümüze, ilçe müftümüze, belediye başkanımıza, dernek başkanımıza teşekkür ediyoruz. İnanıyormki sizin yaptığınız bu hayırlı iş diğerlerini de motive edecektir. Örnek olacaktır. İyi şeyler yapıldıkça, gösterdikçe çoğalıyor. Allah sayılarınızı artırsın. Teşekkür ediyorum, Allah hayırlarınızı kabul eylesin.'
Toplantı protokole atılan imza sonrası son buldu.