İşgalci rejimin çevresini bombalamaya, her taraftan kuşatmaya ve yakıt ikmalini engellemeye devam etmesiyle Gazze'deki Şifa Tıp Kompleksi'nde yaşanan felaket bugün daha da kötüleşti.

Gazze'deki yetkililer, hastane avlusunda şu anda 100 cesedin çürüdüğünü, yakıtın bitmesi ve yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle onlarca prematüre bebek ve yoğun bakım hastasının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı, çürüyen 100 şehit naaşını gömemediklerini, şu anda yaklaşık 200 ailenin Şifa Hastanesi civarında bulunduğunu ve evlerinden çıkamadıklarını bildirdi.

Bakanlık, cumartesi gününden bu yana Şifa Hastanesi'nde vefat sayısının 34'e yükseldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Ebu El-Riş, "Elektrik kesintisi nedeniyle ölümlerin sayısı yoğun bakımda 27 hastaya ve 7 prematüre yenidoğana yükseldi." bilgisini verdi.

 Filistin Kızılayı da bugün, bölgedeki tehlikeli koşullar nedeniyle hastaları ve sağlık personelini Merkezi Valilik'teki Kudüs Hastanesi'nden tahliye etmek için belirlenen araç konvoyunun durdurulduğunu duyurdu.

36. OPEC ve OPEC Dışı Bakanlar Toplantısı sona erdi 36. OPEC ve OPEC Dışı Bakanlar Toplantısı sona erdi

Kızılay, Gazze Şehri'nin Tel el-Hawa bölgesinde bulunan hastane çevresinde yoğun çatışmaların sürdüğünü belirterek, bölgeden top atışları ve şiddetli patlama seslerinin duyulmaya devam ettiğini kaydetti.

Kaynak: İLKHA