Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldıktan sonra Ahlak dışı suçtan yargılandığı davada, Vize Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararının ardından Sevinç tutuklandı.

Vize Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Ender Sevinç katılmazken, müştekiler B.Ç, M.I, M.K, D.S. ve sanık avukatları hazır bulundu. Mahkeme, duruşma savcısının mütalaasının ardından müştekilerin önceki beyanlarının geçerli olduğunu belirtti. Sanık avukatının savunmasının ardından verilen ara sonrasında mahkeme heyeti, Ender Sevinç'i Ahlak dışı suçtan 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Ender Sevinç

Mahkeme kararının ardından Ender Sevinç tutuklandı. 2021 yılında 4 müşteki, CHP'li Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç aleyhine Ahlak dışı iddialarıyla suç duyurusunda bulunmuştu. 2022 yılında kabul edilen iddianamede, Sevinç hakkında Ahlak dışı suçtan 9 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

Türkiye Beşik Gibi Sallanmaya Devam Ediyor! Bir Deprem Daha Oldu! Türkiye Beşik Gibi Sallanmaya Devam Ediyor! Bir Deprem Daha Oldu!

Ender Sevinç, daha önce 2023 yılında "rüşvet almak" suçundan aldığı 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasıyla gündeme gelmişti. Cinsel saldırı suçlamasıyla birlikte Sevinç'in hapis cezası daha da artmış oldu. Mahkeme kararının detayları ve sürecin nasıl ilerleyeceği merakla bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi