Borsa İstanbul'da bir savunma sanayi şirketi daha halka arz oluyor. Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) Türkiye'nin önemli savunma sanayi şirketleri arasında yer alan Altınay Savunma Teknolojileri'nin halka arz başvurusunun kabul edildiğini açıkladı.

Altınay Savunma Teknolojileri halka arzda 58.813.530 adet paylarını bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edecek. Şirketin halka arz fiyatı 32 TL olarak belirlendi.

Altınay Savunma Teknolojileri'nin halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 25,00 olarak belirlendi. Şirket halka arzdan elde edilecek geliri yeni tesis yatırımı, ar-ge işletme sermayesi, borç ödeme, şirket alımı için kullanılacağı açıklandı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. konsorsiyum liderliğinde yürütülecek halka arzda yatırımcılar tarafından T1-T2 bakiye kullanılamayacak. Halka arz sonrası Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da yer alacak şirketin gelecek hafta talep toplayacak.

ALTINAY SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA

2014 yılında Altınay Teknoloji Grubu tarafından kurulan Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş., kuruluşundan bu yana Hareket Kontrol Sistemleri, İnsansız Sistemler, Görünmezlik Sistemleri, Silah Sistemleri, Mühimmat İmha ve Üretim Sistemleri gibi alanlarda kamu, özel sektör ve yurt dışındaki çeşitli paydaşlara yönelik ürünler ve çözümler sunmaktadır. Ayrıca, çeşitli projelerde yüklenicilik hizmeti de vermektedir.

Kaynak: KAMU SON HABER