İtalyan futbolcu eşini bahçe ekipmanıyla öldürmesinin ardından görülen mahkemede karar verildi. İşte olayın detayları ve mahkeme kararı:

ACI HADİSE BOLOGNA'DA GERÇEKLEŞTİ

23 Ağustos 2022 tarihinde, İtalya'nın kuzeyindeki Bologna şehrinde yaşanan trajik olayda, 28 yaşındaki futbolcu Giovanni Padovani, 56 yaşındaki eski sevgilisi Alessandra Matteuzzi'yi vahşi bir şekilde öldürdü. Matteuzzi'nin yaşadığı evin yakınlarındaki bahçede gerçekleşen saldırıda, Padovani tarafından kullanılan bahçe ekipmanları, genç kadının hayatına mal oldu.

Ünlü Futbolcu Eşini Feci Şekilde Öldürdü (2)

SALDIRI ANI DEHŞET VERİCİ DETAYLARLA ORTAYA ÇIKTI

Olayın detaylarına göre, takıntılı Padovani, Matteuzzi'nin evinin yakınında pusuya yattı. Eski sevgilisiyle yaşadığı ilişkinin sona ermesinin ardından takımından da ayrılan Padovani, kadının yaşadığı bölgeye giderek vahşice saldırdı. Çekiç, yumruk, beyzbol sopası ve bir bahçe bankası kullanarak gerçekleştirdiği saldırıda Matteuzzi, ağır yaralar alarak hayatını kaybetti.

Ligde 28. hafta maçları tamamlandı, Galatasaray zirvedeki yerini korudu Ligde 28. hafta maçları tamamlandı, Galatasaray zirvedeki yerini korudu

MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Davanın dün görülen duruşmasında, İtalyan yargısı Giovanni Padovani'yi hem Matteuzzi'yi takip etmek hem de onu öldürmek suçlarından müebbet hapis cezasına çarptırdı. Genç futbolcu, sadece spor kariyerini değil, aynı zamanda mankenlik kariyerini de sona erdiren bu olayın ardından adalet karşısında cezalandırıldı.

Ünlü Futbolcu Eşini Feci Şekilde Öldürdü (1)

Bu vahşi cinayetin ardından verilen müebbet hapis cezası, İtalya'da kadına şiddetin ve takip suçlarının ciddiyeti konusunda bir mesaj niteliği taşıyor. Mahkeme kararı, ülkede toplumsal bir çözüm çağrısı yapma amacını taşıyor ve benzer olayların önüne geçilmesi adına adaletin sağlanması için atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Muhabir: MEHMET FENER