Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Çeber mesajında şu ifadelere yer verdi;

Rekabet Kurulu'ndan 19 firmaya soruşturma! Rekabet Kurulu'ndan 19 firmaya soruşturma!

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.
10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Cumhuriyetimizin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlılığımızı da yenilediğimiz gündür.

Milletimizin İstiklal Mücadelesinde, önderliği ve askeri dehasıyla sadece Türk Milletinin değil, dünyanın mazlum milletlerinin gönlünde taht kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman bir asker ve büyük devlet adamı olarak tarihteki yerini almıştır.

“Ya istiklal, ya ölüm” emriyle kahraman bir millette istikamet gösteren ve Cumhuriyetimizin banisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Milletimizin gönlündeki müstesna yerini her zaman koruyacaktır.   
İnanıyoruz ki, Atatürk’ün “Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği Cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır” sözleri ışığında gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak ve yüceltmek için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

BAHRİ UÇAR