Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen festivale ilgi oldukça yoğun. Gaziantepli vatandaşlar, Erzurum, Rize, Artvin, Afyonkarahisar, İzmir gibi birçok ilin yöresel ürünlerinin sergilendiği Anadolu Lezzet Festivaline yoğun ilgi gösteriyor.


FARKLI ŞEHİRLERİN LEZZETLERİNİ İNSANLAR İLE BULUŞTURUYORUZ
Erzurum yöresel ürünleri standını açan İbrahim D. ‘’Farklı şehirlerde bu tarz etkinlikler ile ürünlerimizi insanlar ile buluşturmak çok önemli. 8 gün daha burada kalacağız. Bu süreçten Erzurum'dan cağ kebabını Trabzon'dan peynir ve ekmekleri,  Afyon’dan sucuğu,  Gümüşhane’den kömeyi ve yine farklı birçok şehirden yöresel ürünleri bu festivalde sergileyeceğiz.’’  ifadelerini kullandı.


TÜM GAZİANTEPLİLERİ BEKLİYORUZ
Gümüşhane’nin yöresel ürünlerini sergileyen satıcı ise, ‘’Bizler burada birçok farklı lezzeti atıyoruz. Burada sucuk olarak bilinen köme’ye ilgi büyük. Güzel geri dönüşler ve büyük bir ilgi var. Tüm Gazianteplileri bekliyoruz.” dedi.

100. Yıl Marşı, Türk Milletinin Ortak Sesi ve Coşkusu Haline Geldi 100. Yıl Marşı, Türk Milletinin Ortak Sesi ve Coşkusu Haline Geldi

BAHRİ UÇAR