Gaziantepli doktorlar her hafta olduğu gibi geçen haftada İsrail’e tepki Filistin’e desteğini basın açıklaması ile sürdürdü.

Refah Partisi Eski Gaziantep İl Başkanı Vefat Etti Refah Partisi Eski Gaziantep İl Başkanı Vefat Etti

Basın açıklamasını okuyan Dr. Fikret Akalar, boykot çağrısını yineledi: “Gücümüzü dengeli kullanalım ve boykotta istikrarımızı bozmayalım. Gıda, giyim, temizlik ürünlerinde boykotu uyguladığımız gibi sağlık ürünlerinde de boykotu uyguladığımızı halkımıza hatırlatıyor. Halkımızdan da doktorlar ve eczacılara boykotu hatırlatmasını bekliyoruz” dedi.

32 BİN 226 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail’in 2023’ün 7 Ekim tarihinden beri Filistinlilere yönelik zulmü, baskısı ve soykırımı devam ediyor. 7 Ekim'den bu yana Filistin halkına, sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik 2 bin 848 katliam gerçekleştirilirken 32 bin 226 kişi ise hayatını kaybetti. Gaziantepli doktorlar her hafta olduğu gibi geçen haftada İsrail’e tepki Filistin’e desteğini basın açıklaması ile sürdürdü.

Gücün zaman içerisinde el değiştirdiğini söyleyen Akalar, “Güç kimi zaman adalet sahiplerinin elindeyken kimi zaman zalimin elinde oluyor. Yıllar sonra bugün yaşananlar yorumlandığında gücün, zalimlerin elinde olduğu, adalet sahibi insanların zalimlere kıyasla zayıf kaldığı yorumu yapılacak. Bununla birlikte bir yorum daha yapılacak: adalet sahiplerinin zayıf kalmış olmalarına rağmen duruşlarından asla taviz vermedikleri, asla ümitsizliğe kapılmadıkları, hak bildikleri yoldan vazgeçmedikleri söylenecek” açıklamasını yaptı.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Akalar, “Şu an gücümüz sınırlı, mazlum kardeşlerimize desteklerimiz sınırlı, yapabileceklerimizin bir sınırı var. Yüreğimizi yaksa da bu gerçeği kabul etmemiz gerekiyor. Bu gerçeği kabul etmezsek işte o zaman yıpranırız, kaybederiz, pes ederiz. Biz pes etmeden doğru bildiğimiz yolda çalışmaya devam edeceğiz.  Biz pes etmeden zalime karşı duranlardan olacağız. Biz pes etmeden mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YAPACAĞIMIZ EN BÜYÜK FİİLİ DESTEK BOYKOT

Boykot çağrısını yineleyen Dr. Akalar, “Şahıslar olarak yapacağımız en büyük fiili destek boykot. Tarihe baktığımızda görüyoruz ki hedef odaklı ve istikrarlı yapılacak boykot devlet yıkabilecek güçte. Olayların başladığı ilk günlerde boykot ürünlerini satan zincir marketleri boykot etmek konuşuluyordu. Şimdi ise katil İsrail’e açıktan destek veren firmaların boykotu bile zayıflıyor. Üzülerek görüyoruz ki boykot heyecanı halkımızda zayıflıyor. Bu sebeple diyoruz ki: Gücümüzü dengeli kullanalım ve boykotta istikrarımızı bozmayalım. Gıda, giyim, temizlik ürünlerinde boykotu uyguladığımız gibi sağlık ürünlerinde de boykotu uyguladığımızı halkımıza hatırlatıyor. Halkımızdan da doktorlar ve eczacılara boykotu hatırlatmasını bekliyoruz” hatırlatmasını yaptı.

DUANIN GÜCÜNE İNANALIM

“Yapılan soykırımı, zulmü elimizle engelleyemiyor olabiliriz. Sözlerimiz bu zulmü bitirmiyor olabilir” diyen Akalar, “Ancak yüreğimizle bu zulme karşı durabiliriz. Yüreğimizdeki ateş sönerse bunu hiçbir gerekçeyle açıklayamayız. Bu ateşin sönmemesi için eylemlere, yürüyüşlere devam edelim. Unutmayalım ki az olsa da istikrarlı olmak saman alevi gibi yanıp sönmekten daha etkili. Evet biz elimizden geleni yapıyoruz. Ama unutmayalım ki bu zulmün bitmesi ancak Rabbimizin yardımıyla olur. Kendimiz için, çocuğumuz için ettiğimiz dualar kadar Gazze’deki kardeşlerimiz için de dua edelim. Duanın gücüne inanalım” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi