Kesin olmayan sonuçlara göre, Şehitkamil Belediyesi'nin yeni başkanı Umut Yılmaz oldu. Yılmaz'ın seçimi kazanmasının ardından Şehitkamil Belediye Meclisi de yeni bir yapılanmaya doğru ilerliyor.
ŞOK SONUÇLAR
AK Parti'nin güçlü olduğu ilçeler arasında yer alan Şehitkamil'de büyük bir sürpriz yaşandı. 3 dönemdir belediye başkanlığını yürüten AK Parti adayı Rıdvan Fadıloğlu, rakibi CHP adayı Umut Yılmaz'a seçimi kaybetti. Fadıloğlu, 88 bin 574 oy alarak yüzde 25,92'lik bir oranla ikinci sırada yer alırken, Yılmaz ise 135 bin 525 oy ve yüzde 39,66 oy oranıyla seçimlerin galibi oldu. Üçüncü sırayı ise Yeniden Refah Partisi adayı Kamil Yavuzer aldı.
ŞEHİTKAMİL BELEDİYE MECLİSİNDE DEĞİŞİM
Umut Yılmaz'ın seçimi kazanmasıyla birlikte Şehitkamil Belediye Meclisi'nin de yeni dönemde şekillenmeye başladığı belirtiliyor. Yılmaz'ın kontenjanında yer alan 5 isim ve 22 meclis üyesi, yeni dönemde Şehitkamil Belediye Meclisi'nde görev alacaklar.
Şehitkamil ilçesindeki yerel seçim sonuçları, bölgedeki siyasi dengeleri ve beklentileri değiştirecek nitelikte. Yeni dönemde, ilçe sakinleri ve yönetim, belediyenin geleceği ve yapılacak çalışmalar konusunda merakla bekleyişlerini sürdürüyor.
YILMAZ’IN KONTENJAN LİSTESİ
- Yusuf Açıkgöz
- Murat Işık
- Nizamettin Özseven
- Hayriye Didem Dinleyici
İŞTE YENİ DÖNEM MECLİS ÜYELERİ
- Ersin Atar
- Mehmet Sucu
- Ural Yıldırım
- Uğur Acıoğlu
- Ceren Benli
- Süleyman Türkmen
- Sait Yalçın
- Ali Güdücü
- Zehra Eltan
- Resul Öksüz
- Hasan Çolak
- Burak Kaya
- Ali Özçelik
- Kadir Yemişen
- Öznur Sevinç
- Cuma Hava
- Songül Yalçın
- Reşit Kaya
- Seda Sevinçer
- Ali Cem Tepe
- Mehmet Ali Öztürk
- Seda Aslıkara Karayılan