Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım AŞ, Ekos Teknoloji ve Elektrik AŞ ile 1000 Yatırımlar Holding AŞ'nin halka arzını onayladı. Peki halka arz olacak şirketlerden Ekos Teknoloji  halka arzı ne zaman? Halk arz fiyatı ne kadar? Kaç lot dağıtılacak?

EKOS TEKNOLOJİ HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Ekos Teknoloji'nin 12,77 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.

Bakan Şimşek: Türkiye küresel ekonomide fırsatlar yakalıyor Bakan Şimşek: Türkiye küresel ekonomide fırsatlar yakalıyor

EKOS TEKNOLOJİ VE ELEKTRİK NE İŞ YAPIYOR?

Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu yapmış ve halka arza onaylanmış olan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş 2000 yılında kurulmuş, elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürütmektedir

EKOS'un internet sitesine göre şirket elektrik üreticilerinin, şebeke operatörlerinin, endüstriyel ve ticari tüketicilerin elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürüten bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısı. Yine firmanın sitesine göre şirketin kökeni elektrik şebekeleri ve trafo merkezlerinin yapımında ekipman toptancısı ve bir EPC olarak faaliyetlerine başladığı 80’li yılların başına uzanıyor.

Ekos Teknoloji, halka arz süreciyle sermayesini 60.000.000 TL yükselterek, 280.000.000 TL'ye çıkaracak.

EKOS TEKNOLOJİ KAÇ LOT VERECEK?

Ekos Teknoloji halka arzında 60 milyon pay dağıtımı yapılacak. Halka arz büyüklüğünün 766 milyon lira olması bekleniyor.

EKOS TEKNOLOJİ HALKA ARZI NE ZAMAN?

Ekos Talep Toplama Tarihi 15-16 Kasım 2023  

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş.'nin Halka arz büyüklüğü 766,2 Milyon TL olan şirkette fiyat aralığı 12,77 olarak açıklandı.

Halka Arz Yöntemi:  Borsa'dan Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış

BAHRİ UÇAR