Düzce'nin bir köyünde uygulanan güneş enerjisi projesi, Orman Bölge Müdürlüğü'nün öncülüğünde elektrik maliyetlerini sıfıra indiriyor. 11 hane, güneş enerjisi sistemleri sayesinde artık evlerine elektrik faturası almadan kullanabiliyor.
Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, yaptığı açıklamada, Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesinin köylülerin kendi elektriklerini üretebilme imkanı sağladığını ve aynı zamanda girdi maliyetlerini düşürdüğünü belirtti. Köylülerin enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılan güneş enerjisi panelleri, çevre dostu enerji üretiminin yanı sıra ekonomik bir avantaj da sunuyor.