Süper Lig'in 30. haftasında oynanan ve 3-2 Fenerbahçe'nin galibiyeti ile tamamlanan Trabzonspor maçında yaşanan olayların ardından Türkiye Futbol Federasyonu, PFDK sevklerini açıkladı.

Galatasaray, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı sevklere tepki gösterdi.

Galatasaray’ın resmi X hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Trabzonspor - Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili yapılan ve yapılmayan sevkler; Türkiye Futbol Federasyonu'nun ne kadar basiretsiz, adaletsiz, baskılara ve tehditlere  boyun eğen bir tutum içinde olduğunu bir kez daha açıkça gözler önüne sermiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve kurulları, son 2 sezondur gerek saha içinde gerek saha dışında tamamen bir kulübün ve bir şahsın baskılarına boyun eğmiştir. Şımarık ve fütursuz bu şahsın, hukuku sürekli ayaklar altına almasına müsaade etmiştir. Gerek hakem hatalarında gerek disiplin sevklerinde verilen tüm kararlarda baskıya boyun eğmiş, hiçbir zaman adaletten yana tutum sergileyememiştir. Futbolun sahanın içinde kalması gereken adaleti hiçbir zaman tesis edememiştir. Bu yöneticiler ve kurulların, korku ve kaygıyla verdikleri tüm kararlar futbol tarihinde bir kara leke olarak anılacak ve toplum tarafından her zaman yargılanacaktır.

Yine de bir umutla o koltuklarda oturan herkese soruyoruz: Hala orada olmak, görevinizi yapar gibi davranmak vicdanınıza sığıyor mu?” denildi.

Şahinbey sporcusu Batman’dan madalya ile döndü Şahinbey sporcusu Batman’dan madalya ile döndü

Galatasaray'dan PFDK Sevkleri İçin TFF'ye Flaş Tepki!

Kaynak: Haber Merkezi