Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta ekipleri, toplu taşıma araçlarında yolcular ve şoförler arasında gerginliğe sebep olan klima krizi için harekete geçti.

GAZİANTEP’TE TOPLU TAŞIMADAKİ KLİMA KRİZİ!

Gaziantep’te atan hava sıcaklıkları ile birlikte şoförlerin klima açmaması vatandaşlar ile şoför arasında tartışmalara neden oluyordu. Son günlerde toplu taşıma araçlarında klima açılmamasına yönelik şikayetler de artmıştı.

Toplu taşıma araçlarında yolcular ve şoförler arasında gerginliğe sebep olan klima krizi için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta ekipleri, hava sıcaklıklarının artmasıyla kent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında klima denetimi yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Toplu Taşımadaki Klima Krizine El Attı (2)

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KLİMA DENETİMİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta ekipleri, hava sıcaklıklarının artmasıyla kent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında vatandaşların hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi için klima denetimi yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik zabıta ekipleri, artan hava sıcaklıkları nedeniyle toplu taşıma araçlarında klimaların çalışma durumlarını denetliyor.

Gün içerisinde farklı duraklarda şehir içi özel halk otobüsleri ve belediyeye ait otobüslerini kontrol eden ekipler, şoförlere günün sıcak saatlerinde klimaların kapatılmaması konusunda uyarıda bulunuyor. Uyarıları dikkate almayan şoförlere ise cezai işlem uygulanıyor.

Gaziantep Büyükşehir Toplu Taşımadaki Klima Krizine El Attı (1)

YALIM: KLİMA DENETİMLERİMİZİ ARTTIRDIK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, toplu taşımadaki denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte halkımızın daha serin, konforlu ve sağlıklı bir şekilde seyahat edebilmesi için toplu taşıma araçlarında klima denetimlerimizi arttırdık. Şehir genelinde otobüs ve minibüslerin klimalarının aktif olarak çalışıp çalışmadığının yanı sıra araç içi genel kontrollerimize de devam etmekteyiz” diye konuştu.

Yalım açıklamasının devamında denetimlerin yaz boyunca devam edeceğini vurgulayarak, konuyla alakalı meydana gelebilecek olumsuzluklarda vatandaşların şikayetlerinin yerinde değerlendireceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ