Tema Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ''Orman Yangınlarına'' dikkat çekmek amacıyla Erikçe Ormanları'nda gönüllülerle birlikte çöp toplama etkinliği yaptı.

TEMA GÖNÜLLÜSÜ ÇOCUKLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre kirliliğine ve orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla özellikle kendi küçük ama kocaman yürekleri olan ilkokul seviyesinde TEMA gönüllüsü öğrencilerle birlikte Erikçe ormanlık alanında çevre temizliği yapıldı.      

Tema Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Katıoğlu, ''Orman yangınlarının %98'inin  insan kaynaklı olduğunu biliyoruz. İnsanların dikkat etmesi gereken çok basit kurallar var. Eğer bu kurallara dikkat edilirse orman yangınlarını % 98 azaltmış oluruz. Herkesin bildiği gibi; piknik ateşleri tam olarak söndürülmeli, ormanlık alanlara özellikle cam şişe atıkları atılmamalı, yollara veya ormanlık alanlara sigara izmariti atılmamalı, verimli toprakların bilinçsizce yakıldığı anız yakma tamamen önlenmeli, ormanlarımızın yeşil vatan olduğu herkese anlatılmalı.'' dedi.

Gaziantep Tema Gönüllüleri Erikçe Ormanında Çevre Temizliği Yaptı (2)

Gezegenimiz bizim büyük evimiz diyen Katıoğlu, ''Herkesin hayallerini süsleyen yeşil bir çevre kuş sesleri ve su şırıltılarına erişmemiz bizim elimizde. Yaşanabilir bir gezegen için başka dünyalar aramaya gerek yok. Dünyayı kirleten insanlık şu ana kadar bulunmuş değil ama diyelim ki bulundu. Bulunan gezegeni de yok edecek çalışmalarda bulunacaktır.'' dedi

2023 TEMMUZ AYI VE 2024 NİSAN AYI ÖLÇÜLMÜŞ EN SICAK AYLAR OLDU

Katıoğlu, “İklim krizi ile topyekün mücadele etmezsek aşırı sıcakların insan ırkı ve tüm canlılar için  ciddi tehdit olduğunu, salgın hastalıklarla birlikte  ve gıda tedarik zincirinin çalışmayacağını unutmayalım. TEMA Vakfı Olarak Umut Yeşertmeye Çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.                                                                                                  

Editör: Bahri Uçar