5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Bayramlı İlkokulu-Ortaokulu öğrenciler Mahalle içerisindeki çöpleri toplayarak çevre bilinci konusunda büyüklerine örnek oldu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Bayramlı İlkokulu-Ortaokulu tarafından program düzenledi.

Bayramlı İlkokul-Ortaokulu öğrencileri, Dünya Çevre Günü kapsamında çöp toplama etkinliğine katıldı.

Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler sloganlar atarak okul önü, çevresi ve Bayramlı Mahallesi içerisindeki çöpleri toplayarak çevre bilinci konusunda da büyüklerine örnek oldu.

Bayramlı Mahallesi'nde gerçekleştirilen programa, Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu ve öğretmenler de katıldı.

''Çağımızın sorunu çevreyi koruma sorunudur''

Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında konuşan Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, ''Çağın en büyük sorunu çevreyi koruma sorunudur. Çevre kirliliğinin yegane sorumlusu insanoğludur ve insanoğlu, bu şekilde küresel ısınmaya sebebiyet vermektedir.'' dedi.

Gaziantep’te Çocuklar Büyüklere Örnek Oldu! (1)

‘’Sıfır Atık projesini destekliyoruz’’

Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, günün anlamına uygun olarak ‘Sıfır Atık’ projesinin başarıya ulaşabilmesi için okul olarak projeye destek verdiklerini, okulda öğrencilerini ‘’Sıfır Atık’’ konusunda sürekli olarak bilinçlendirdiklerini söyledi.

‘’Sürdürülebilir yaşam çevrelerini öğrencilerimize aşılamak istiyoruz’’

Okul Müdürü Muharrem Katıoğlu, ‘’Sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele konularında çevre bilincinin arttırılmasına yönelik 3-7 Haziran tarihleri "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanıyor. Öğrencilerimizle de bu kapsamda bir etkinlik planladık. Onların çevre konusunda bilinçlenmesini ve onlara sürdürülebilir yaşam çevrelerini aşılamak istiyoruz.’’ dedi.

"Yaşanabilir bir dünya için hepimizin görevleri var"

"Dünya Çevre Günü" etkinliklerinin her yıl devam edeceğini ifade eden Katıoğlu, "Etkinliklerimizi özellikle çocukların etkin olacağı şekilde planladık çünkü ağaç yaşken eğilir. Umarım bizden sonra gelen nesiller bu konuda daha duyarlı olur ve çevrelerini korurlar. Bir plastiğin bile yüz yıllarca dünyada kaybolmadığını düşündüğünüzde attığımız bütün bu atıklar maalesef dünyamızı kirletmektedir. Bizde bu bilinci oluşturmak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için bu etkinlikleri düzenliyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: BÜLTEN