Geçtiğimiz günlerde piyasa ve yatırımcıyı korumak için devre kesen Borsa İstanbul birçok yatırımcının gözünü korkutmuş ve yeniden altına yönlendirmişti. 
FED’in faiz kararı, enflasyon rakamları, borsadaki düşüş derken altın yine yatırımcıların gözbebeği oldu. 7 Ekim’de başlayan ve tüm dünyayı sarsan İsrail ve Filistin arasındaki devam eden savaş borsadaki sürekli olarak bir durgunluk ve düşüş yarattı. FED’in faiz kararı ve borsadaki dalgalanma yatırımcıyı altına yönlendirdi. 


Gaziantep’te hizmet veren Berivan Kuyumculuk Sahibi Ömer Ekinci, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. FED ’in faiz kararını sabit tutmasının altının şimdilik duraklattığına dikkat çeken Ekinci, ‘’Duyumlarımıza göre FED bu yıl faiz artırımını kuvvet ile muhtemel durduracak, bu karardan ise altın için ani bir yükseliş demek. Zaten beklentilerde Ocak 1’den itibaren gram altının 2 binlerin üzerinde olması yönünde.’’ ifadelerini kullandı. 


ALTINA TALEP YİNE YÜKSEK 
Yatırımcıların soluğu yine kuyumcularda alığını ifade eden Ekinci, ‘’Altın uzun vadede zarara uğratmaz, en kötü ihtimalle değerini korur.’’ şeklinde konuştu. 


ALTIN UZUN VADEDE KAZANDIRIR
Altının uzun vadede kazandırdığına dikkat çeken Ekinci, “Gram, cumhuriyet hatta el emeği olan altınlar bile uzun vadede kazandırır. Teneke altın olarak bilinen, bizim saf altın dediğimiz levha altınlar da yatırım için kullanılabilir.’’ dedi. 

Hükümetten açıklama geldi! Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman yatacak? Hükümetten açıklama geldi! Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman yatacak?


GRAM ALTIN 2024 KASIM’DA 4 BİN TL’Yİ BULABİLİR!
Gram altının 2024 yılında 4 bin TL’yi görebileceğine de dikkat çeken Ekinci, ‘’25 yıldır bu işi yapıyorum. Altın her zaman bir önceki senenin iki katını görmüştür. Bu yılın başlarında altın 1100 lira civarındaydı şimdi ise 1800’lerde seyrediyor. Şu anda yüzde 60’a yakın bir getirisi var ve büyük bir getiri. Önümüzdeki yıl bu zamanlar altının 3 binleri görmesine kesin gözü ile bakıyoruz zaten. Hatta 4 bini zorlaması muhtemel.’’ ifadelerini kullandı.

BAHRİ UÇAR