SEÇİM ZAFERİ

Çeşme'nin Belediye Başkan adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nden gösterilen Lâl Denizli, seçimlerde büyük bir zafer elde etti. Sandıkların yüzde 99,24'ü açıldığında ilçede yüzde 53,69'luk oy oranıyla seçimi kazandı. Denizli'nin en yakın rakibi MHP'den aday olan Esat Tanık ise yüzde 34,38 oy oranında kaldı.

LÂL DENİZLİ KİMDİR?

1

Greenland: Son Sığınak filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Greenland: Son Sığınak filmi konusu nedir, oyuncuları kimler?

1991 yılında dünyaya gelen Lâl Denizli, Türk futbolunun önemli isimlerinden biri olan Mustafa Denizli'nin kızıdır. Babası gibi futbol camiasında adından sıkça söz ettiren Denizli, Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra Galatasaray ve Beşiktaş gibi önemli kulüplerin teknik direktörlüğünü yapmıştır. Eğitim hayatına Pierre Loti Fransız Lisesi'nde başlayan Denizli, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezun olmuş ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yapmıştır.

Çeşme'nin yeni Belediye Başkanı Lâl Denizli, genç yaşına rağmen tecrübeli bir isim olarak ilçenin geleceği için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Muhabir: MEHMET FENER