Bu karar, Partisi ile yapılan görüşmeler sonucunda alındı.

ADAYLIK BEYANI PARTİ İLE ORTAK ALINDI

 Adaylik Beyani Parti̇ İle Ortak Alindi

Başak Demirtaş, HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçse de, yaptığı yazılı açıklamada adaylık başvurusu yapmayacağını duyurdu. Açıklamada, bu kararın DEM Parti ile birlikte alındığı ve partinin resmi açıklamalarının dışındaki beyanlara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

İSMİ PARTİMİZE GÜÇ KATTI

 İsmi̇ Parti̇mi̇ze Güç Katti

DEM Parti tarafından yapılan açıklamada ise İstanbul'a ilişkin görüşmelerin özel olarak yürütüldüğü belirtilerek, Başak Demirtaş'ın isminin partiye güç kattığı ifade edildi. Yetkili kurulların, sürecin başından itibaren Başak Hanım'la istişare halinde olduğu ve aday olmama kararı konusunda tam bir uyum ve koordinasyon içinde görüş birliğine varıldığı belirtildi.

ORTAK GÖRÜŞ BİRLİĞİ: ADAYLIK KARARI

 Başak Demirtaş

Başak Demirtaş'ın açıklamasında, 5 Şubat tarihinde DEM Parti heyetiyle bir araya geldiği ve gelinen aşamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık beyanının bir başvuruya dönüşmeyeceği konusunda partisiyle ortak bir görüş birliğine varıldığı ifade edildi. Demirtaş, tüm halk ve partililerden partisinin resmi açıklamaları dışındaki beyanlara itibar etmemelerini ve spekülasyonlara prim vermemelerini rica etti.

Kaynak: Haber Merkezi