Oğuzeli Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet töreninin açılışında konuşan GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Memet Şahin, mezun öğrencilere başarılar dileyerek, eğitim sürecinde kazandıkları bilgi ve deneyimlerin hayatlarının her alanında kendilerine fayda sağlayacağını ifade etti. Prof. Dr. Şahin konuşmasının devamında şunları ekledi: “Zorlu bir eğitim sürecini başarıyla tamamladınız. Kendinize, ailenize, ülkenize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklar, görevler alacaksınız. Bundan sonraki yolunuzu vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Atatürk ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız var; Çalışkan olmak’ demiştir. Bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum, yolunuz ve bahtınız açık olsun.’’

Oğuzeli Meslek Yüksekokulunun mezuniyet törenini gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadığını belirten Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin ise “Türkiye ekonomisinin özellikle son yıllarda ihtiyaç duyduğu teknik ve ara eleman ihtiyacının sağlanmasında ülkemizin diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi Oğuzeli Meslek Yüksekokulu da her yıl büyüyen bir eğitim kurumu haline geldi. Oğuzeli Belediyesi olarak öğrencilerin gelişimine katkı sunacak hizmetlerimiz titizlikle devam edecek. Mezun öğrencilerimizi, değerli hocalarımızı ve sizlere destek olan ailelerinizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Mezunlar adına konuşan Yüksekokul Birincisi Tesnim Elbeyli de Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli Meslek Yüksekokulundan gururla mezun olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugün hak ettiğimiz diplomalar bize aynı zamanda çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Ülkem ve güneşin altındaki tüm insanlık için her ne iş yapıyorsak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.” dedi.

Konuşmaların sonrasında dereceye giren öğrencilere ve mezunlara diploma ile ödülleri takdim edildi.  Tören, öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi