Ramazan Bayramı yaklaşırken, Gaziantep'te tatil yapmak isteyenler için öneriler birbirini takip ediyor. Gaziantep'in eşsiz lezzetleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu bir şehir olması, tatilciler için cazip bir destinasyon haline geliyor. Peki, Gaziantep'te Ramazan tatilinde nereye gidilir? İşte, keyifli bir tatil için Gaziantep'te onlarca alternatif olmakla birlikte bunların bazıları şöyle;

Tarihi Gaziantep Kalesi:

Gaziantep'in sembol yapılarından biri olan Gaziantep Kalesi, şehrin tarihi mirasını yansıtan önemli bir simge konumunda. Kaleyi ziyaret ederek tarihi dokuyu hissedebilir, eşsiz manzarayı seyredebilirsiniz.

kale

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi:

Dünya çapında ün kazanan Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, zengin mozaik koleksiyonuyla dikkat çekiyor. Burada antik çağlardan günümüze uzanan benzersiz eserleri görme fırsatı bulabilirsiniz.

Gaziantep Zeugma Mozai

Gaziantep 25 Aralık Panorama Müzesi

Gaziantep halkının bu destansı zaferi görkemli Gaziantep Kalesi’nin gizemli galerisinde anlatılmaktadır. Antep Savunmasının teşkilat yapısı, cepheler ve abide şahsiyetlerin kronolojik olarak resimler, rölyefler, heykeller, sunumlar ve maketlerle anlatıldığı galeri tarihi deneyimleme fırsatı bulacaksınız.

Panorama

Rumkale

Tekne Turu İle Güneydoğunun Saklı Cenneti diye adlandırulan Rumkalede güzel vakit geçirebilirsiniz. Rumkale Gaziantep’e yaklaşık 70 km uzaklığında.

Rumkale

 

Alleben Tabiat parkı

Gaziantep İli Şahinbey İlçesi Gerciğin ve Yamaçtepe Mahallesi sınırlarında yer alan 2.820 dekar ormanlık alan içerisinde bulunan"Alleben Tabiat Parkı"  bayramda iyi bir alternatif olabilir

 Alleben

Gaziantep Bakırcılar Çarşısı:

Gaziantep'in meşhur Bakırcılar Çarşısı, el emeği bakır işlemeciliğinin en güzel örneklerini sunuyor. Burada yöresel hediyelik eşyalar alabilir, Gaziantep'in el sanatlarını yakından tanıyabilirsiniz.

Bakircilar Carsisi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Türkiye’nin en geniş alana sahip Hayvanat Bahçesi konumunda olup, Avrupa’da belli bir sıralamaya girmiş bulunmaktadır.

Ekran

Gaziantep Tarihi Çarşıları:

Gaziantep'in tarihi çarşıları, yöresel lezzetlerin, el işi ürünlerin ve antika eşyaların bulunduğu renkli ve canlı mekanlardır. Bu çarşıları gezip alışveriş yaparak Gaziantep'in kültürel dokusunu keşfedebilirsiniz.

Gaziantep Lezzet Durakları:

Gaziantep, Türk mutfağının en önemli merkezlerinden biri olarak bilinir. Tatilinizde Gaziantep'in meşhur lezzet duraklarını ziyaret ederek yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Gaziantep Şahinbey Elektrik Kesintileri | 14 Nisan 2024 Pazar Gaziantep Şahinbey Elektrik Kesintileri | 14 Nisan 2024 Pazar

Gaziantep'in tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dolu olan bu güzel şehri keşfetmek için Ramazan tatilinde ideal bir destinasyon olabilir. Gaziantep'e yapacağınız seyahat, unutulmaz anılarla dolu bir deneyim sunacaktır.

Muhabir: Mansur Yalvaç