Spor basınında çizdiği eşsiz karikatürleri ve özellikle sporcuların portreleriyle sayfaları renklendiren usta karikatürist Mesut Yavuz, hayatını kaybetti. Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir, acı haberi duyurarak spor dünyasında derin bir üzüntü yarattı.

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ BAŞKANI'NDAN ACI DUYURU

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir, 40 yıllık dostları, spor karikatürist Mesut Yavuz'un vefatını kamuoyuyla paylaştı. Tongsir, duygu dolu sözleriyle şu ifadeleri kullandı: "TSYD üyesi Mesut Yavuz'u kaybettik. 40 yıllık dostumuz, spor karikatür sanatına kattığı değerle hafızalarımızda kalacak. Üzüntümüz sonsuz. Allah rahmet eylesin."

Türkiye'den Sonra Avrupa'da Da Sınırlama! Türkiye'den Sonra Avrupa'da Da Sınırlama!

MESUT YAVUZ'UN SON YOLCULUĞU

Mesut Yavuz

Tongsir, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Mesut Yavuz'un cenaze detaylarını da duyurdu. Spor karikatüristi Mesut Yavuz'un cenazesi yarın (12 Şubat Pazartesi) Levent Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek. Spor camiasının sevilen ismi için düzenlenecek olan cenaze töreni, sevenleri ve meslektaşları tarafından büyük bir katılımla karşılanması bekleniyor. Camiamızın başı sağ olsun.

Mesut Yavuz, spor karikatürleriyle sadece Türkiye'de değil, uluslararası arenada da büyük takdir toplamış, spor dünyasına özgün ve renkli bir bakış açısı sunmuş bir sanatçıydı. Onun anısını yaşatmak adına spor dünyasında bir boşluk oluştuğu kesin.

Muhabir: MEHMET FENER